Yazı ile resmin birlikteliği sergide

Yazı ile resmin birlikteliği sergide

Cumhuriyet Sevdalısı Bekir Coşkun’un yazılarını farklı tekniklerle resmeden Hasan Rastgeldi’nin ‘Yazının Rengi’ Sergisi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonunda Eskişehirlilerin beğenisine sunuldu. Büyükşehir Belediye Başkanı...

Cumhuriyet Sevdalısı Bekir Coşkun’un yazılarını farklı tekniklerle resmeden Hasan Rastgeldi’nin ‘Yazının Rengi’ Sergisi Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonunda Eskişehirlilerin beğenisine sunuldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de katıldığı açılışta konuşan Rastgeldi “Kuzenim Bekir Coşkun’un kaleme aldığı yazılar ile insanı, doğayı ve Anadolu’yu anlatmaya çalıştım. Kültür sanat kenti hali gelen Eskişehirlilere ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü ise bu şehri kültür sanat çalışmalarıyla Cumhuriyet kenti haline getiren Başkan Yılmaz Büyükerşen’e etmek istiyorum” dedi.
Başkan Büyükerşen ise Bekir Coşkun’un rahatsızlığı sebebiyle Eskişehir’de bulunamadığını ifade ederek “Yazı ile resmin birleştiği muazzam bir sergi olmuş. Cumhuriyet sevdalısı Bekir’e yazıları için, Sayın Hasan Rastgeldiye de bu yazıları bu kadar güzel resmettiği için teşekkür ediyorum” dedi. Bekir Coşkun ise gönderdiği mektupta “Kaç sene bugünün hayalini kurduk.Sevgili Hasan Rastgeldi ile hazırlandık. Eskişehir farklıdır. çünkü sevgiliye gider gibidir, O’na gitmek. Ama yazgıdır, hastalandım. Doktorlarım yola izin vermediler. Yazılarımıza ve renklerimize yer açan Yılmaz Büyükerşen Hocama ve arkadaşlarına, Eskişehir’in yürekli, Cumhuriyetçi insanları sizlere teşekkür ederim. Bizler önemli değiliz. Mustafa Kemal’in ülkesi sağlıklı olsun, yaşasın yeter ki. Bu ülke, bu topraklar Cumhuriyetimiz sizlere emanet” şeklinde duygularını ifade etti.
Sergiye büyük ilgi gösteren Eskişehirliler Bekir Coşkun’un kaleme aldığı yazıları okuyarak detaylı bir şekilde tuvalleri incelediler. Sergi 30 Ekim tarihine kadar Müzeler Kompleksi’nde ziyaret edilebilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.