Yerli otomobil zirvesi

Yerli otomobil zirvesi
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Eskişehir İl Müdürü Muhammet Taha Güven ve ekibi Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı (EOSB) Nadir Küpeli ve Başkan Vekili Metin Saraç ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantının...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Eskişehir İl Müdürü Muhammet Taha Güven ve ekibi Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı (EOSB) Nadir Küpeli ve Başkan Vekili Metin Saraç ile bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantının ana gündem maddesi yerli otomobil üretimi oldu.


Yapılan toplantının gündem maddesini yerli otomobil üretimi olduğuna değinen EOSB Başkanı Nadir Küpeli, “Bu konuda bir süredir çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yerli otomobilimizi üretecek firmalarımızla görüşmelerimiz başladı. Diğer yandan şehrimizdeki firmaların yanı sıra konun önemli unsuru olan kurumlarımızla ile de istişare çalışmaları gerçekleştiriyoruz” dedi.
Bu kapsamda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Eskişehir İl Müdürlüğü ile detaylı bir çalışma için ön adım attıklarına değinen Küpeli, “Eskişehir’in kabiliyet ve yetenekleri biliyoruz. Ancak daha fazla işbirliğini nasıl sağlarız, firmalarımız ile nasıl bir çalışma içine girebiliriz konun uzmanları ile bunu tartışıyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızı genişleterek sürdüreceğiz” diye konuştu.
DESTEK VERMEYE HAZIRIZ
Gerçekleştirilen toplanınım oldukça verimli olduğunu dile getiren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Eskişehir İl Müdürü Muhammet Taha Güven, kurum olarak yerli üretim konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduklarını açıkladı.
Eskişehir’in coğrafi konumunun avantajı sağladığını ve Anadolu’nun batıya açılan kapısı durumunda olduğu belirten Güven, “demiryolu ve karayollarının kavşağındayız. Genç nüfusumuz, iş deneyimimiz, dinamik firmalarımız ve OSB’mizle bu iş bu topraklarda yapılabilir” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.