Yönetim değişmedi

Yönetim değişmedi
Türk Sağlık Sen Eskişehir-Bilecik Şubesi’nin 6. Olağan genel kurulu Taşbaşı Kültür Merkezi’nde yapıldı. Seçime tek listeyle giren şube başkanı Hüseyin Kararman güven tazeleyerek yeniden başkan oldu.Genel kurulda; "Çalışanın...


Türk Sağlık Sen Eskişehir-Bilecik Şubesi'nin 6. Olağan genel kurulu Taşbaşı Kültür Merkezi'nde yapıldı. Seçime tek listeyle giren şube başkanı Hüseyin Kararman güven tazeleyerek yeniden başkan oldu.


Genel kurulda; "çalışanın gerçek anlamda temsilcisi sizlersiniz, bizleriz. Malum Sen ve bağlı sendikalar kendisini yetkilendirenlerin temsilcisidir. Son toplu sözleşmede bunun adeta resmi bir belgesi olmuştur" diye konuklara ve delegelere seslenen Türk Sağlık Sen Eskişehir-Bilecik Şube Başkanı Hüseyin Kararman, "Bizler gerçekleşen enflasyonun üstünde, refah seviyesi arttıran bir ücret talep ederken, Malum Sen yüzde 30'larla başladığı zam talebini yüzde 3,5 olarak tamamlamıştır. 4-5 puan artış olmazsa imzalamalıyız demesinin üstünden sadece 5 saat geçtikten sonra yüzde 0,5 lik zamma imza atarak kıvraklıklarını ve sahiplerinin kim olduğunu göstermişlerdir.
Sağlık ve Sosyal Hizmet kolunda da aynı ibretlik durum yaşanmıştır. Toplu sözleşme taleplerini ambulansla çalışma Bakanlığı'na götüren Memur Sen'e bağlı Sağlık Sen, çalışanların temel taleplerini masada bırakmış, hiç bir şey kazanmadan masadan kalkmıştır. Döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması, yıpranma payının verilmesi, ek göstergelerin yükseltilmesi gibi temel taleplerin masada kapağı bile açılmamıştır. çünkü onlar sadece toplu sözleşmeye gelmeleri için yetkilendirilmişlerdir" dedi.
Yapılan seçimler sonucunda Hüseyin Kararman başkanlığındaki yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
"Şube idareden sorumlu başkan yardımcısı İlhan Yenilmezsoy, Şube mali işlerden sorumlu başkan yardımcısı Gülderen Bilim, Şube Teşkilattan sorumlu başkan yardımcısı Lütfi Yüksel, Şube Eğitimden sorumlu başkan yardımcısı Mustafa Kuşar, Mevzuattan zorumla başkan yardımcısı Oğuz Demir ve Sosyal İşlerden sorumlu başkan yardımcısı Hesna Gökkaya."
Denetleme Kurulu'na; Hakan Dede, Battalgazi Barlas, M. Ufuk Kocabıyık, Disiplin Kurulu'na; Sezai çelik, Ayşe Kan ve Rasim Ercan seçildiler.
Seçilen üst kurul delegeleri şunlar: "Hüseyin Kararman, Osman Kaya ve Hüseyin Altay"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.