ZAFERE YOLCULUK SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ

ZAFERE YOLCULUK SERGİSİNE BÜYÜK İLGİ

Tepebaşı Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 100.yılı etkinlikleri kapsamında “Zafere Yolculuk” sergisi açtı.Tepebaşı Belediyesi hizmet binası sergi salonunda gerçekleşen sergide, Çanakkale Savaşı’nda cephede kullanılan savaş...

Tepebaşı Belediyesi, Çanakkale Zaferi'nin 100.yılı etkinlikleri kapsamında "Zafere Yolculuk" sergisi açtı.
Tepebaşı Belediyesi hizmet binası sergi salonunda gerçekleşen sergide, Çanakkale Savaşı'nda cephede kullanılan savaş aletleri, cephane, tıbbı malzeme, iletişim araçları, askeri malzemeler ve propaganda afişleri yer alırken, Çanakkale Cephesi'ne tarihi bir yolculuk gerçekleştirildi.
Açılışta konuşan kolleksiyon sahibi Ayhan Ozkay; "Bu eserler tamamen Eskişehir'in malıdır. Zaman içinde çeşitli müzayedelerden, antikacılardan topladığımız eserler ile oluşturduk. Vatan nasıl kurtarıldı, Çanakkale Savaşı nasıl kazanıldı, çocuklarımıza anlatmak, açıklamak istiyoruz" dedi.
Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Erdoğan Aydoğmuş ise konuşmasında; "Hep barış içinde yaşamamız gerekir. Çanakkale Savaşı da acılı savaşlardan birisi. Malesef çok büyük acılara neden olmuş. On binlerce kişi hayatını kaybetti. Her vatandaşın Çanakkale Savaşı'nı bilmesi, oraları ziyaret etmesi gerekir. Vatan toprağı büyük başarılarla savunlmuş ve Çanakkale geçilmez olmuştur" şeklinde konuştu.
Açılış konuşmalarının ardından Başlan Yardımcısı Erdoğmuş, kolleksiyon sahibi Ayhan Özkay'a ve serginin oluşmasına büyük katkı veren Faruk Şolpan'a çiçeklerini takdim etti. Açılış seramonisinin ardından sergiyi gezen konuklar, beğenilerini iletirken, serginin oluşmasında emeği olanlara teşekkür ettiler. Sergi, 24 Nisan tarihine kadar açık kalacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.