Zam kararını inceleyeceğim

Zam kararını inceleyeceğim
Dün yapılan Halk Otobüscüleri Odası kongresinde 1 Şubat Pazartesi gününden itibaren toplu taşıma araçlarında zamlı tarifenin yürürlüğe gireceği şeklindeki açıklamalar ile ilgili görüşlerini sorduğumuz Büyükşehir Belediye...

Dün yapılan Halk Otobüscüleri Odası kongresinde 1 Şubat Pazartesi gününden itibaren toplu taşıma araçlarında zamlı tarifenin yürürlüğe gireceği şeklindeki açıklamalar ile ilgili görüşlerini sorduğumuz Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, UKOME'nin bu yönde aldığı kararı incelediğini ve bu nedenle ne zaman uygulamaya konulacağı konusunda belli olan kesin tarih olmadığını söyledi.
UKOME toplantılarında alınan kararların imza aşamasından geçtiğini ve en son kendisinin imzalamasıyla yürürlüğe girebileceğini belirten Büyükerşen, "bir kararın alınmasıyla o kararın yürürlüğe girmesi aynı şey demek değildir. Ben konu üzerindeki son kararımı henüz vermiş değilim. Kararı inceliyorum. O nedenle de yürürlüğe gireceği tarih konusunda bir şey söyleyemem. Zaten kararın kesinleşmesi halinde bir basın duyurusu ile bu tarih kamuoyuna önceden duyurulur ve bilgi verilir. Büyükşehir Belediyesi tarafından böyle bir açıklama yapılmadan önce, zamlı tarifenin yürürlüğe gireceği tarih konusunda söylenenler kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.