BAŞKA ESKİŞEHİRSPOR YOK..

BAŞKA ESKİŞEHİRSPOR YOK..
 Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri Eskişehir’in ileri gelenlerine seslendi.Diri yaptığı yazılı açıklamada siyasiler, oda başkanları, iş adamları ve Es-Es için destek vermeyenlerde seslendi.İşte Murat...

 Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri Eskişehir'in ileri gelenlerine seslendi.


Diri yaptığı yazılı açıklamada siyasiler, oda başkanları, iş adamları ve Es-Es için destek vermeyenlerde seslendi.


İşte Murat Diri’nin açıklamaları…


“ZORLU SüREç”


“Bildiğiniz üzere uzun bir süredir kulübümüz maddi olarak çok zor bir sınav veriyor. Sezon başında defalarca kongre gerçekleştirilmesine rağmen Eskişehirspor’u mevcut borçla hiçbir yönetim devralmak istemedi. Kulübümüz adeta ortada kalmıştı ve kayyuma devredilecekti. Ancak buna gönlü razı gelmeyen Sinan özeçoğlu Eskişehirspor düşmanlarına bu fırsatı vermedi. Zorlu kongre süreçlerinde özeçoğlu ve yönetimine verilen destek mesajları da halen aklımızda”.


“KURT SöZüNü TUTTU”


“Ligin başlamasından bu yana nerdeyse 4 ay zaman geçti ama verilen destek sözlerinin halen hiçbiri tutulmadı. Kongre salonunda destek olacağını söyleyenlerden sadece Odunpazarı Belediye Başkanı Sayın Kazım Kurt sözünü tuttu. Odunpazarı Belediyesine ait olan Bilboardların gelirini Eskişehirspor’a aktararak Eskişehirspor’un yanında olduğunu gösterdi. Sayın Kazım Kurt’a teşekkür ederiz”.


“BELEDİYELER BAHANE DEĞİL çöZüM üRETMELİ”


“ Milli takıma ev sahipliğini layıkıyla yapan tüm dünyada Eskişehir adının gururla anılmasını sağlayan bu büyük taraftarın yüzüne hala sıkılmadan bakan ve maç günleri güzel güzel tweetler paylaşımlar ile göz boyayan şehrimizin önde gelenlerine de telkinde bulunmak istiyoruz. öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Yılmaz Büyükerşen hocamızdan da Odunpazarı belediyesi gibi Büyükşehir Belediyesine ait olan Bilboardların gelirini Eskişehirspor’a aktarmasını talep ediyoruz veya başka bir kaynak sağlanabilir. Geçen sene nasıl ki Kalabaktan bir destek sağlandıysa bu sene de destek bekliyoruz. Yok yasalar öyle, yok inceleme var, yok elimiz kolumuz bağlı vs. gibi bahanelere karnımız tok. Belediyemizin bahane değil çözüm üretmesini bekliyoruz”.


“NEREDE ODALAR”


“Ayrıca kongre sürecinde söz alıp konuşan ve destek olacağına dair söz veren sayın Ticaret Odası Başkanımız Metin Güler’in de Eskişehir aşığı olduğunu biliyoruz ancak Eskişehirspor’a bu kadar tepkisiz duygusuz kalmasını da anlayamıyoruz. Eskişehirspor’a bu süreçte destek olunmayacaksa ne zaman olunacak. Sanayi Odası Başkanımız Savaş Bey ise hayatında Eskişehirspor maçına gelmiş mi biz görmedik”.


“SİYASİLERİ üZüLEREK TAKİP EDİYORUZ”


“Bununla beraber Sayın vekilimiz Nabi Avcı ve şu an hükümet partisinin üst düzey yöneticisi olan ve vekilimiz olan Harun Karacan’ın da bu duruma sessiz kalışını üzülerek takip ediyoruz. Ayrıca AK Parti il başkanı  Dündar ünlü’nün de iyi bir ESES sevdalısı olduğunu bilmekteyiz ve kendisi de geçtiğimiz yaz taraftarın kulübe başlattığı eyleme destek vermiş ve Eskişehirspor’u asla yalnız bırakmayacaklarını dile getirmişlerdir. Sayın bakanımız Nabi Avcı geçtiğimiz sezon büyük maddi destek sağlamıştı ancak bu sene de kulübün durumu ortada bizler para istemiyoruz. Destek istiyoruz. Can suyu istiyoruz. Ayrıca diğer siyasilerden, Belediye Başkanlarından, il başkanlarından, eski Kulüp Başkanlarımızdan-yöneticilerimizden ve şehrin diğer tüm yönetici ve işadamlarından destek söylemlerini duymamıza rağmen şu ana kadar henüz somut bir destek göremedik. Eskişehirspor’a bir kuruş katkısı olmayan, taraftara bir adım yaklaşmayan şehrin tüm bu dinamikleri Eskişehir adını isimlerinin önüne marka olarak koymayı biliyorlarsa Eskişehirspor’a da destek olmak zorundalar dır diye düşünüyoruz”.


“ARTIK ES-ES’İ HATIRLAMA VAKTİNİZ GELDİ”


“Evet değerli büyüklerimiz, artık açık açık konuşmanın zamanı geldi.  Zararın neresinden dönersek kardır mantığıyla bugüne kadar ihmal ettiğiniz Eskişehirspor’u hatırlama vaktiniz geldi de geçiyor bile. Bu ilgisizliğiniz devam ederse Eskişehirspor ile birlikte Eskişehir’e de büyük kötülük yapmış olacaksınız. Bu şartlar altında da bizlere de tribünden açık ve net protestolar düzenlemek kalacaktır. Bizi bu yola sürüklemeyin, Eskişehir halkı ve Eskişehirspor taraftarıyla karşı karşıya gelmeyin. Eskişehirspor maçına gelmeniz gerektiğinde protestolarla karşılanmak eminiz sizin de hoşuna gitmeyecektir. Şehrimizde oluşturmak istediğimiz birlik beraberlik ortamına sizlerin de katkısıyla ivme kazandırarak şehrimizi ve Eskişehirspor’umuzu Türkiye’de tekrar Anadolu Yıldızı yapmaya hazır olanların samimiyetini görmek dileğimizle”. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.