"BENİ ÇOK ONURLANDIRDILAR"

“BENİ ÇOK ONURLANDIRDILAR”
Eskişehirspor başkanı Sinan Özeçoğlu  Radyospor’a açıklama yaparak değerlendirmelerde bulundu.  Özeçoğlu ilk gün taraftardan 300-500 telefon aldığını belirtip “Beni çok onurlandırdılar” dedi.“ES-ES’İN MENFAATLERİ...

Eskişehirspor başkanı Sinan özeçoğlu  Radyospor’a açıklama yaparak değerlendirmelerde bulundu.  özeçoğlu ilk gün taraftardan 300-500 telefon aldığını belirtip “Beni çok onurlandırdılar” dedi.


“ES-ES’İN MENFAATLERİ İçİN KARAR ALDIK”


Sinan özeçoğlu öncelikle olarak“Eskişehirspor’un menfaatleri doğrultusunda bu kararı aldık. 4 ay önce göreve gelmiştik. Görevi almadan önce zor şartlarını biliyorduk. Doğduğumdan beri Eskişehirsporluyum. Siyah Kırmızıdan başka renk tutmadım. Eskişehirspor’un attığı golden başka hiçbir gole sevinmemiş başkanım. Kongrede FİFA tarafından ceza gelmişti. Biz bilmiyorduk. Yönetimi aldığımızın ertesi gün bu ceza iletildi. Nedense biz geldikten sonra iletildi. İki dönem transfer cezası bulunmakta… Mali olarak sorunları var. 4 aydır mücadelemizi sürdürüyoruz. Federasyonu transfer yasağı cezası 7 Temmuz’da geliyor. 13 Temmuz’da göreve geliyoruz. 14 Temmuz’da bize bu ceza iletiliyor.  Taraftarlıktan geldim. Taraftarlığa dönebilirim. Eskişehirspor benim için büyük bir değer” dedi.


“FEDERASYON üZERİNE DüŞENİ YAPMALI”


özeçoğlu Federasyona da eleştirip “Eskişehirspor değil diğer kulüplerde de şartlar ortada. Ben geldiğimde şeffaf ve dürüst yöneteceğim taraftara söz verdim. Son 5 yılı denetlettim. Son 3 yılda faize 30 milyon ödendi. Bu takımlara sahip çıkacak olan Federasyon. Bu kulüplerin bu kadar borca girerken hiç mi kriterleri yok hiç mi hesap sormazlar. Ben buradayım. Ben 4 aydır oyuncularıma bir kuruş para ödeyemiyorum. Bence bu yasama değişir ne olursa olur, ülke futbolunun ileri gitme adına federasyon üzerine düşeni yapmalı. Bizim ülke futbolunun kalkınması için kulüplerin insanların kendi şirketini nasıl yönetiyorsa kulüpleri de öyle yönetmesi taraftarıyım. Bugün Eskişehirspor şirket olsaydı battıydı kasasına da kilit vuruldu gidildiydi. Biz sevdamızın uğruna gidiyoruz. Sevdamız için buradayız. İlk önce kanun mu değişir spor kulüplerinin mali disipline alınmadan Türkiye’de futbolun kalkınacağını düşünmüyorum. Yabancı 15 mi olsun 10 mu olsun 3 mü olsun çok önemli değil”


“TELEFONLARIM SUSMADI”


özeçoğlu son olarak ta “Sosyal medyadan çağrı var. İlk gün hiç almadıysam 300- 500 telefon aldım. ‘Başkanım siz yeter ki kalın biz amatöre gitmeye de razıyız’, ‘Sizi geç bulduk çabuk kaybediyoruz’ diye taraftarın telkini var. Ben de bir başkan olarak taraftarlıktan geldim, taraftarlığa giderim. Bugün buradayım yarın ne olur bilmiyorum. Kulüpler mali kriterleri yerine getirmediği sürece ülke futbolu bir adım ileri gidemez. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.