SON DÜDÜĞE KADAR TAM DESTEK

SON DÜDÜĞE KADAR TAM DESTEK

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Derneği (ETB), futbolcular ve tribün liderleri bir araya geldiği toplantı da son düdüğe kadar tam destek sözü verildi. Son günlerde yoğun baskı ve stres altında olan oyuncular taraftar temsilcileriyle...

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Derneği (ETB), futbolcular ve tribün liderleri bir araya geldiği toplantı da son düdüğe kadar tam destek sözü verildi. Son günlerde yoğun baskı ve stres altında olan oyuncular taraftar temsilcileriyle yaklaşık 3 saat birlikte oldu. Son dönemde yapılan maçlar ve takım performansının derinlemesine ele alındığı buluşmada futbolcu ve taraftar temsilcilerinin birlikte verdikleri "Ne şartlarda olursa olsun takımın başarısına ve Eskişehirspor ruhuna hep birlikte sahip çıkacağız" sözleri ve kararlılığı damgasını vurdu.
"HER ZAMAN YANINIZDAYIZ"
Toplantının açılış konuşmasını ETB ve Tribün liderleri adına Nefer Tribün Lideri Murat Diri yaptı. Diri "Bu toplantıyı derneğimizin yönetimi ve tribün liderleri olarak organize etmekteki amacımız, taraftar ve futbolcular arasındaki iletişimsizlikten kaynaklı olumsuzlukların giderilmesidir. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada takımımızın ve futbolcularımızın yanındayız, yanında olacağız. Potansiyel ve performans arasında bazen farklılıklar oluşabilir, futbolcularımızın taraftarımızdan ve bizden beklentilerini kendilerinden duymak ve tribünlerin beklentilerini de iletmek için bir aradayız. Başarıya giden yolda motivasyonu yüksek bir taraftar ve takım olarak daha fazla neler yapabileceğimizi istişare edeceğiz" dedi.
"KİMSE ÜMİTSİZLİĞE DÜŞMESİN"
Tribün liderlerinin teker teker söz alarak yaptığı konuşmanın devamında;
"Hiç bir futbolcumuz Eskişehirspor formasını giydiği sürece ümitsizliğe düşmesin, bizler tarih yazan bir takımın taraftarlarıyız, yenilsek de siz formanın hakkını vererek oynayın, biz tribünlerin hakkını verelim. Bu takımın sahibi taraftarımız ve şehir halkıdır. Son günlerde bazı olumsuzluklar yaşanmış olabilir, buna sizlerde biz de üzülüyoruz, ancak bizim tek hayalimiz şampiyonluktur, şu an odaklanmamız gereken en önemli konu ise ligde kalarak futbolcusuyla, taraftarıyla hep birlikte mücadele etmektir" denildi.
KAPTAN SEZGİN KONUŞTU
Eskişehirspor futbolcularının eksiksiz katıldığı toplantıda söz alan kaptan Sezgin "Eskişehirspor genç bir takım. Yönetimiyle, taraftarıyla, oyuncularıyla hep birlikte başarı istiyoruz. Bu akşam buradaki beraberlik bizim arzu ettiğimiz ve her zaman yaşamak istediğimiz bir tablo. İnşallah kısa süre sonra biz taraftarımızı davet edeceğiz ve bu toplantılarımızı sıklaştıracağız. Taraftarımız bizim yanımızda olduğu müddetçe aşamayacağımız bir zorluk yok. Arkadaşlarımla beraber elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz, tabi bazen taraftarımız bazen de oyuncu arkadaşlarımız duygusal davranabilir nihayetinde bizler insanız. Hiçbir arkadaşım kendisine küfür edilmesini hak etmiyor ve sahaya çıkarken bu davranışı hayal etmiyor. Biz sahaya çıkarken maçı almak için çıkıyoruz. Bu konuda ben Eskişehirspor taraftarına ve tribünlere güveniyorum. Bu akşam yapılan organizasyon taraftarımızla bağlarımızın gücünü bir kez daha ortaya koymuştur" dedi. Coşkun; geriye dönük maçların kritiğinin de yapıldığı toplantıda "futbolcu, taraftar, yönetim demek yerine hep birlikte Eskişehirspor demeli ve takımımızı daha iyi yerlere taşımak için gayret göstermeliyiz" dedi.
TAM DESTEK
Diri ayrıca toplantının sonunda alınan karar son hafta ve son düdüğe kadar Eskişehirspor formasını terleten ve o şanlı armayı taşıyan futbolcularımıza tek bir kötü tezahürat ve söylemde bulunmadan aksine onların motivasyonunu daha da artıracak tezahüratlar yaparak destek verileceği sözü verildi ve futbolcularda terinin son damlasına kadar savaşacaklarının ve alt sıralardan bir an önce kurtulup Eskişehirspor'un layık olduğu üst sıralara taşıyacaklarının sözünü taraftarlara verdi.
Toplantıya ETB ile birlikte ev sahipliği yapan Gazioğlu Baklavaları yöneticisi Mehmet Çakmak ise futbolcu ve taraftar buluşmasından son derece memnuniyet duyduklarını belirtip, Dernek yönetimi ve Tribün liderlerine teşekkür etti. Çakmak; takımın başarısı taraftarın desteğiyle olur, taraftarın enerjisi ve motivasyonu en az futbolcular kadar önemli. Eskişehirspor taraftarına her zaman destek olacaklarını ve Fenerbahçe maçında taraftarın tamamına enerji desteği amacıyla baklava ikramı yapacaklarını söyledi. Çakmak, tatlı bir son olarak Fenerbahçe maçını almak istiyoruz dedi. Ayrıca firmaların taraftar etkinliklerine sponsor olmaları için çağrıda bulundu.
Futbolcuların ve taraftar temsilcilerinin tek tek söz aldığı toplantıda karşılıklı beklenti ve temenniler ile son buldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.