TESLİM BAYRAĞI MI ÇEKTİNİZ?

TESLİM BAYRAĞI MI ÇEKTİNİZ?
Eskişehirspor’un Sivas yenilgisi ve başkan ile yöneticilerin maçı bırakıp kaçmaları kentte ve camiada karamsar bir havanın oluşmasına yol açtı.Ligte tutunma yolunda final niteliği taşıyan Sivasspor maçında futbolcuların...

Eskişehirspor'un Sivas yenilgisi ve başkan ile yöneticilerin maçı bırakıp kaçmaları kentte ve camiada karamsar bir havanın oluşmasına yol açtı.
Ligte tutunma yolunda final niteliği taşıyan Sivasspor maçında futbolcuların maçı bırakmaları sonucu yaşanan bozgunun yanı sıra Başkan Mesut Hoşcan ve yöneticilerin apar topar tribünden kaçmaları kentte olumsuz bir havanın oluşmasına yol açtı.
' Eskişehirspor sahipsiz kaldı...Küme düşeceğiz" sözleri spor kamoyunda sürekli dile getirilirken yönetim, teknik heyet ve futbolculara yönelik tepkilerde yükselmeye başladı.
Ligin bitmesine daha 8 hafta varken oluşan karamsar tablonun bir an önce dağıtılması, takımı toparlayarak düzlüğe çıkartılması ve camiada birlik beraberliğin tekrar sağlanması için gayret sarf edilmesi gerekirken Eskişehirspor yönetiminin başını kuma gömmesi ve sessiz kalması hayra alamet değil.
Buradan Başkan , yönetim, teknik heyet ve futbolculara sesleniyor ve soruyoruz;
'Teslim bayrağı mı çektiniz?'
Eskişehirspor tarihinde hiçbir zaman, küme düştüğü dönemlerde bile teslim bayrağı çekmemiş ve mücadelesini son dakikaya vermiştir. Ligin bitmesine daha 8 maç bulunmaktadır.
Yönetime düşen futbolculardan ve maçlardan kaçmak yerine el birliği yaparak önce parasal sorunu gidermeye çalışmak, teknik heyete düşen işini düzgün yapmak ve takımı adam gibi toparlamak, futbolculara düşen ise ligde bulunan krtik durumu pazarlık unsuru yapmadan meslek ahlakına yakışır şekilde kırmızı siyahlı formanın hakkını sahada vermektir.
Eskişehirspor'un bugün içinde bulunduğu durumun yaratıcısı sizlersiniz ve düzlüğe çıkartacak olanda yine sizler olacaksınız. Kentte ve camida oluşan karamsar havayı ortadan kaldırmak, teslimiyetçi ruhu değiştirmek, birlik ve beraberlik ruhunu oluşturmak zorundasınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.