!DUYURU!

Evden çıkamayanlara yardım paketleri

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2020 Çarşamba 467
 Evden çıkamayanlara yardım paketleri

Sosyal demokrat ve halkçı yönetim anlayışı ile yönetilen Odunpazarı Belediyesi, Covid-19 (korona) virüse karşı çalışmalarını sürdürüyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak için dayanışma kampanyası başlatan Odunpazarı Belediyesi, Aşevi ile de ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmayı sürdürüyor. 


Tedbir çalışmaları kapsamında temizlik ve dezenfekte uygulamalarını sürdüren, vatandaşlara “Evde Kal” çağrısı yapan Odunpazarı Belediyesi, ihtiyaç sahibi vatandaşları unutmadı. Yaşanan zorlu günlerin dayanışma ile atlatılabileceğini vurgulayan Odunpazarı Belediyesi, dayanışma kampanyası başlattı.


BU PAKET YARDIMLAŞMA DOLU!


Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar, 150 TL değerinde olan yardım paketlerinden alarak, ihtiyaç sahipleriyle dayanışma kampanyasına destek olabilecek. Yardım paketlerinin içinde tamamı Tarım Kredi Birlik ürünleri olan: 1kg kuru fasulye, kırmızı mercimek, nohut, barbunya, bulgur, pirinç, toz şeker, un; 900 gram zeytin, 830 gram domates salçası; 500 gram çay, makarna, helva; 400 gram k. fındık kreması; 1 litre ayçiçeği yağı ile sabun ve kolonya bulunuyor. Odunpazarı Belediyesi’nin başlattığı mücadeleye destek olup, ihtiyaç sahipleri ile dayanışmaya katkıda bulunmak isteyen vatandaşlar; nakdi yardım için Vakıf Bank İBAN NO TR40 0001 5001 5800 7310 2039 17 ya da TEB İBAN NO TR98 0003 2000 0000 0079 5325 31 hesap numaralarına bağış yapabilirler. Yardım kampanyası için bilgi almak ve destek bulunmak isteyen vatandaşlar, (0 222) 217 13 00 numaralı telefonu arayabilirler.


AŞEVİ İHTİYAÇ SAHİBİ VATANDAŞLARIN YANINDA OLMAYI SÜRDÜRÜYOR


Diğer taraftan Odunpazarı Belediyesi, Aşevi ile de ihtiyaç sahibi vatandaşların idmanına yetişmeye devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi Aşevi, vatandaşların evlerinden çıkmamaları için Aşevi’nden faydalanan 214 vatandaş ile bölgede yaşayan 65 yaş üstü dar gelirli aileler ve dezavantajlı guruplara erzak ve tek kullanımlık kaplarla 3 çeşit yemek ulaştırıyor. Titizlikle hazırlanan paketler, yetkililer tarafından ihtiyaç sahiplerinin adreslerine teslim ediliyor.


Vatandaşlara evlerinden çıkmamaları çağrısında bulunan Aşevi yetkilileri, ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam edeceklerini belirtti. Daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşabilmek için kuru bakliyat ve kuru gıda yardımı yapmak isteyen duyarlı vatandaşların yardımlarını beklediklerini kaydeden yetkililer, bağış yapmak isteyen hayırsever vatandaşların; Erenköy Mahallesi 2. Arabacılar Caddesi’nde bulunan aşevine başvuruda bulunabileceklerini belirtti. Banka aracılığı ile bağışta bulunmak isteyen vatandaşların TC. Ziraat Bankası İki Eylül Şubesi - İBAN NO: TR890001000771385589765036 hesap numarasına bağış yapabileceklerini söyleyen yetkililer, konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin, aşevinin (0 222) 217 30 63 numaralı telefonunu arayarak bilgi alabileceklerini dile getirdi.


“Hakkınız ödenmez dediler, ödemediler!”
Başhekimlik önünde bir araya gelen üyeler adına açıklama yapan SES Yöneti...
Vişnelik Mahallesi’nde kahreden kaza
Yabancı uyruklu bir çocuğun apartmanın ikinci katından düşerek ölmesi sonrasında b&...
Köşe bucak korona avı
Sağlık Bakanlığı tarafından korona virüs ile mücadele sürecinde görevlendirilen ...
İletişim Başkanı Altun:"Stratejimiz salgının seyrini değiştirdi”
Baskan Altun makalesinde Türkiye’nin bu mücadelede büyük bir başarı elde e...
“Kafkas kültürüne sahip çıkacağız”
Kafkas sürgünün yıldönümünde değerlendirmelerde bulunan Aşba; “A...
Maden sahaları doğaya dönüyor
Doğaya verdiği önem ile çevreci projeleri hayata geçiren Büyükşehir Bel...
Tunalı’da korkutan yangın
Olay, önceki akşam saatlerinde Tunalı Mahallesi Nova Sokak’ta gerçekleşti. Mü...
Sanayi Odası Başkanı Kesikbaş; “Maliyetler rekabet gücünü azaltıyor”
Yurt dışına ihraç edilmek üzere üretilen tüketim, ara ve sermaye malları ile e...
Büyükşehir Belediyesi’nden temel ihtiyaç uyarısı
Kriz Masası aracılığıyla vatandaşların temel ihtiyaçlara ulaşımı konusunda 7/24 görev ba...
İğrenç olayda iğrenç ifade
3. Ağır Ceza Mahkemesindeki dünkü duruşmaya, 48 gün tutuklu kaldıktan sonra yapılan i...