!DUYURU!

24 ton çalıntı yağı yakalattı

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2020 Pazar 4067
 24 ton çalıntı yağı yakalattı

Eskişehir’e getirilen çalıntı ürünler, iz kaybettirmek için bir başka tıra aktarılırken, nakliye şoförünün duyarlı davranışı sonucu yaklaşık 500 bin TL değerindeki sıvı yağ polis ekiplerince ele geçirildi.Edinilen bilgiye göre; Bursa’da bulunan bir fabrikadan 24 ton ayçiçek yağı alan nakliyeci Ş.A., malı tır ile Ankara’daki toptancılara götürmek yerine Eskişehir’e getirerek, iddiaya göre elden çıkarmak için müşteri aradı. Yağların sahibi olan şirketin Bölge Müdürü Oğuz Pıynar ise, yağların toptancıya ulaşmadığını öğrenince Bursa Jandarma Komutanlığı’na ihbarda bulundu. Yapılan çalışmalarda yaklaşık 500 bin lira değerinde olan ayçiçek yağı yüklü tırın Ankara yerine Eskişehir’e geldiği tespit edildi.
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri ihbar üzerine olayla ilgili soruşturma başlattı. Yağları satmak için müşteri aradığı tespit edilen şüpheli Ş.A.’nın izini kaybettirmek için tırında yüklü yağları Eskişehirli nakliyeci Ali Tunç ile anlaşarak aracına yüklettiği öğrenildi. Tır sürücüsü Tunç, iki kez teslim adresi değiştirilen ve faturası olmayan yağların çalıntı olabileceğini düşünerek aracını Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir otoparka çekip, aküsünü söktü. Akabinde polise yağ yüküyle ilgili bilgi verdi. Polis ekipleri, ayçiçek yağlarını satmak için toptancılarla görüştüğü belirtilen R.A.'yı kısa sürede yakalayıp gözaltına alındı. Tır sürücüsü Ş.A.’nın yakalanması için ise çalışma başlatıldı.

“GECENİN İLERLEYEN SAATLERİNDE POLİS EKİPLERİ BİZİM ÇALINAN ÜRÜNLERİMİZİ BULDULAR”
Yağ şirketinin Bölge Müdürü Oğuz Pıynar, Eskişehir’de nakliyeci olan Ali Tunç’un dikkati ve duyarlılığı ile Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nün yoğun çabası sonucu ürünlerini bulduklarını belirterek, “Bir ürün taşımacılığı yapıyoruz. Bir yağ taşımacılığı yapıyoruz. Buna bağlı olarak bir yükleme yaptık Bursa ilinden. Kontrollerde takibine ulaşamadık, uzun bir arayış oldu. Eskişehir emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü yoğun bir çaba içerisine girdi. İlgili aramalarda bulundu, şahıslar üzerinde ciddi bir efor sarf etti. Yoğun bir gündemle gecenin ilerleyen saatlerinde polis ekipleri bizim çalınan ürünlerimizi buldular. Ürünlerimiz başka bir araca aktarılmış şekildeydi. Sağ olsun yükü üzerine alan başka bir sürücü arkadaş, onun duyarlı davranışıyla ürünlerimizi şuan bulmuş durumdayız. Durum bundan ibaret. Bu ürün Bursa'dan Ankara'ya gidiyordu. Bu ürün yolda çalınmıştı. Biz çalındığına kanaat getirdik. Çalındı, nihayetinde gecenin sonunda çalınan malımıza asayiş şubenin etkin çalışmasıyla ulaşmış olduk” ifadelerini kullandı.

“MALI İKİNCİ KEZ AKTARMA YAPAN SÜRÜCÜNÜN CİDDİ BİR DUYARLILIĞI VAR”
Pıynar ayrıca, çalıntı malın yüklendiği nakliye şoförünün büyük bir duyarlılık gösterdiğini belirterek, “Şüpheli durum üzerine aracı güvenli bir yere çekiyor ve emniyet birimine haber veriyor. "Şüpheli bir durum var, üzerimde yağ var. Dolayısıyla gidip geliyorum, Bursa iline gidip geldim. Mamulü üzerimden almadılar" şeklinde bir şüphe ile emniyet birimlerine bilgi veriyor. Bunun üzerine zaten konu araştırıldığı için çok çabuk bir şekilde emniyete ulaşılıp, sonuca ulaşılıyor. Yani burada sürücünün ciddi bir duyarlılığı var. Malı ikinci kez aktarma yapan sürücünün ciddi bir duyarlılığı var. Yağın maliyeti 450-500 bin TL civarındaydı” şeklide konuştu.

“ARACI EMNİYETLİ BİR YERE ÇEKİP AKÜSÜNÜ SÖKTÜM, KENDİMİ GARANTİYE ALDIM”
Nakliye şoförü Ali Tunç ise, malı yükleyen şahıslardan şüphelendiğini belirtip, aracı güvenli bir alana çektiğini söyleyerek, “Bugün bir hırsızlığa engel oldum. Ben bir yerden yük sardım. Sardıktan sonra bu şahıslardan şüphelendim. Şüphelenince mecburen emniyet birimleriyle irtibata geçtim. Malı şuanda emniyete teslim ediyorum. Kameralı, güvenli bir yere çektim aracı. Yani hırsızlığı önlemiş oldum bu arada. Aracı emniyetli bir yere çekip aküsünü söktüm, kendimi garantiye aldım. Emniyet birimlerinin gelmesini bekledim ve insanlardan da şüphelendiğim için malı emniyete bildirdim. Emniyet de geldi malın çalıntı olduğunu öğrendi ve malı şuan teslim ediyorum” dedi.


Az daha linç ediliyorlardı!
 Cumhuriye Mahallesi Başkan Sokak’ta bir apartmanın 7. Katın penceresinden fırlatılan Kur...
Görevden dönen polisler kaza yaptı
Eskişehir’de görevden dönen polis aracının kaza yapması sonucu 1’i ağır 2 poli...
Silah kaçakçılığı operasyonu
Eskişehir’de silah kaçakçılığı yaptıkları öne sürülen 1’i...
Tabiplerde başkan değişti
  Eskişehir Bilecik Tabip Odası seçimi dün gerçekleştirildi. Seçime &...
Çakırözer, Süllü ve Ataç’tan CHP Meclis Grubuna Hayırlı Olsun ziyareti
  CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü, bir dizi...
Yeni döneme hazırlanıyor
  Tepebaşı Belediyesi’nin, Sakin Okul Eğitim Kültür ve Sanat Derneği ile b...
Tarihi bölgede umutlandıran görüntü
 Odunpazarı bölgesinde, Korona virüs (Covid-19) sebebi ile başlayan normalleşme d&oum...
Haşereyle mücadele devam ediyor
 Hava sıcaklıklarının arttığı bu günlerde ilaçlamaya büyük önem vere...
Porsuk Çayı’nda balık tutma keyfi
Eskişehir’de hafta sonu havanın güzel olmasını fırsat bilen vatandaşlar meşhur Porsuk &...
Yoldan çıkıp takla attı
 İçerisinde Eskişehirli vatandaşların bulunduğu otomobil kaldırıma çarpıp takla a...
Hafta sonu sessizliği
  Her hafta sonları ney dinletisi ve ilahi sesleri ile coşkunluk yaşayan Eskişehir M...
Konferans 16 Temmuz’da
   Belediyesi, marka kent olma yolunun akıllı kent yatırımlarından geçtiği g&u...
Telefon dolandırıcısı yakalandı
Eskişehir’de 150 adet cumhuriyet altınını kendisinin polis ve savcı olarak tanıtan kişiye veri...
Boya çalışmaları devam ediyor
  Sokağa çıkma yasaklarının olduğu günlerde trafik yoğunluğunun olmaması neden...
“İktidar örgütlenmesi toplantısı”
CHP Eskişehir İl Örgütü tarafından ‘iktidar örgütlenmesi’ konu...
“Demirli Yol” kâbusu
Esentepe mahallesinde araçlar tarafından kullanılan bazı yollarda görülen demir &cc...
Altay Caddesi’ne sıcak asfalt
 Kent merkezi ve kırsal mahallelerde yol yapım çalışmalarını aralıksız sürdüre...