AB Müsteşarı'ndan Büyükerşen'e ziyaret

AB Müsteşarı’ndan Büyükerşen’e ziyaret
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, "İngiltere, Fransa ve Almanya terör örgütüne zaman zaman dolaylı destek verir görüntüler sergiliyor" dedi.Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Maslahatgüzarı...

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, "İngiltere, Fransa ve Almanya terör örgütüne zaman zaman dolaylı destek verir görüntüler sergiliyor" dedi.
Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Maslahatgüzarı ve Siyasi Bölüm Başkanı Müsteşar Diego Mellado, Büyükerşen'i makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Yılmaz Büyükerşen, uluslararası diplomasilerde meselelerin yalnızca başkentlerde ve büyük kentlerde değil, halkın çoğunluğunun yaşadığı diğer kentlerde de görüşülmesi gerektiğini söyledi. Başkan Büyükerşen, "Bu konuda görevli olan diplomatlar, o ülkenin politikacıları kadar halkının ne düşündüğünü öğrenmek için yerel yöneticiler, yerel meslek kuruluşları, akademisyenler ve sivil toplum temsilcileriyle de diyalog kurmalı. Çünkü, halk bazen politikacılardan farklı düşünebiliyor. Ülkeyi yönetenler için öncelik iktidarlarının devamı olabilir, ona göre politika belirleyebilirler. Bu durum, halkın düşüncesini doğru yansıtmayabilir" dedi.
Eskişehir'de bulunmaktan mutluluk duyduğunu açıklayan Müsteşar Dieogo Mellado ise, "Başkan Büyükerşen'in de belirttiği gibi AB'de çalışan diplomatların, Ankara ve İstanbul dışına çıkarak Türkiye'nin diğer kentlerini de ziyaret etmeleri gerekiyor. Avrupa Birliği ile Türkiye ilişkileri ülkenin tamamını kapsamaktadır. Avrupa Birliği'ne sadece Ankara üye olmayacak, Türkiye'nin tamamı üye olacak. Avrupa Birliği ilişkilerinde vatandaşların düşünceleri de büyük önem taşıyor. Üyelik sürecinde üye ülkeler ile üye olacak ülkelerin vatandaşları arasındaki ortak unsurlar da görüşülüyor" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.