"ABD AÇIKÖĞRETİMİ ÖRNEK ALIYOR"

“ABD AÇIKÖĞRETİMİ ÖRNEK ALIYOR”
Mucize buluşun ateş, nabız ve solunum kontrolü yapan bir tişört olduğunu anlatan ve önümüdeki günlerde bu buluşun açıklanacağını kaydeden Doktor Canan Dağdeviren, Habertürk’e verdiği röportajda ise Anadolu Ünivesitesi’nin...

Mucize buluşun ateş, nabız ve solunum kontrolü yapan bir tişört olduğunu anlatan ve önümüdeki günlerde bu buluşun açıklanacağını kaydeden Doktor Canan Dağdeviren, Habertürk’e verdiği röportajda ise Anadolu ünivesitesi’nin açıköğretim sisteminin ABD’de uzaktan eğitim sisteminde örnek alındığını da kaydetti.

ABD YILMAZ HOCA’NIN SİSTEMİNİ öRNEK ALDI
Dağdeviren açıklamasında; “Olaylar olmaya ve farkındalık oluşmaya başlamasından sonra ABD’de online eğitim verileblmesi için destek programları oluşturuldu. Bizler farklı ve uzak ülkelerden örnek almaya çalışıyoruz. Bence online eğitimin en güzel örneklerinden birisi Türkiye’de başlatılmış. 1980’lerde hatta ben doğmadan önce Anadolu üniversitesi’nde Yılmaz Büyükerşen Hoca’nın önderliğinde uzaktan eğitim sistemi başlatılmış. Şimdi MIT bile bu eğitimi örnek almış. MIT pek çok ülkeyi araştırmış ve örnek olarak açıköğretim sistemini almış. çok uzağa gitmeden bu süreç zarfında egolarımızı ve siyasi kimliklerimizi bir kenara bırakıp, vicdanımızı ve aklımızı çalıştırıp, birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmemiz gerekiyor. Ben burada öğrencilerimizle online olarak eğitim yapıyorum, eğitimle birlikte online olarak çay partileri bile yapıyoruz. Biz derslerimizi labaratuvar ortamında yapmak zorundayız. Bu yüzden online eğitimde renkli kağıtları kullanıp, onlara aletleri nasıl kullanmaları gerektiğini yaratıcı bir biçimde anlatıyorum.” Dedi.

BU BİRİKİM üLKEMİZDE VAR
Dr. Dağdeviren konuşmasının devamında, “Aslında biz tüm bunları ülkemizde barındırıyoruz. Geçtğimiz yıl Yılmaz Hoca beni Eskişehir’e davet etmişti. çok keyif aldığım bir gezi oldu. Bu olayları bilmeden online eğitim sistemi üzerine kendisiyle sohbet etme imkanımız da olmuştu. Burada çok hoca var. ülkemiz için bir şeyler yapmak isteyen muhteşem kişiler var. ülkemizin tüm yetkililerine, başta Milli Eğitim Bakanı olmak üzere tüm bakanlarımıza sesleniyorum. ‘Bizi lütfen kullanın. Bizim buradan ülkemize faydalı olarak yapacağımız çok iş var.’ Şu anda milli seferberlik ilan etmemiz gereken günleri yaşıyoruz. Herkesin kafasını ve vicdanını çalıştırarak birlikte hareket etmesi gereken günleri yaşıyoruz. çok kritik bir süreç, evde kalmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.