Ak Parti’den Beylikova çıkarması

Ak Parti'den Beylikova çıkarması

Yağmur duasında vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti heyeti programın devamında seçim koordinasyon merkezinde ilçe teşkilatı ile buluştu.Beylikovalıların yoğun ilgisiyle karşılaşan Milletvekili Salih Koca ve Milletvekili Adayı...

Yağmur duasında vatandaşlarla bir araya gelen AK Parti heyeti programın devamında seçim koordinasyon merkezinde ilçe teşkilatı ile buluştu.
Beylikovalıların yoğun ilgisiyle karşılaşan Milletvekili Salih Koca ve Milletvekili Adayı Yetkin Tetik teşkilat buluşmasının ardından Beylikova Tarıma Dayalı İhtisas BESİ Organize Sanayi bölgesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Müteşebbislere Yüzde 50 Hibe Desteği
Milletvekili Koca: "Şehrimize kazandırdığımız dev yatırımlara bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Beylikova'mıza kurulan BESİ Organize Sanayii ile tarım ve hayvancılık alanında daha gelişmiş bir kent haline geleceğiz. 1493 Dekar alan üzerine kurulan organize sanayi bölgesindeki arsalar teşvik amacıyla müteşebbislere yüzde 50 hibe desteği ile satılacak. Beylikova Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin kurulması ile tarımsal üretim yapan işletmelerin belli bir disiplin içerisinde bir araya toplanması sağlanarak, tek elden sevk ve idare edilecek yeni bir sistem oluşturulacaktır." dedi
Modern Bir Tesis Kazandırılacak
Kurulacak olan bölgenin çağın gerekliliklerine uygun teknolojik donatılara sahip olacağını belirten Koca: "Beylikova Tarıma Dayalı İhtisas BESİ Organize Sanayi Bölgesi; büyükbaş hayvancılık işletmelerini et ve et ürünlerini üretim amaçlı olarak belli bir bölgede toplayarak, günümüz modern teknikleri ile müteşebbisleri modern işletmeciliğe teşvik edecektir. BESİ Organize Sanayi Bölgesi; çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen, sağlıklı ve teknolojik bir işletme olacaktır. Buradan bir müjdeyi daha vermek istiyorum. Bugün Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 10. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında aralarında Eskişehir'in de bulunduğu illerimizde Bitkisel, Hayvansal ve Su ürünlerinin; işlenmesi, paketlenmesi, depolanması alanlarında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız tarafından yüzde 50 hibe desteği yatırımcılarımızın kullanımına sunulacaktır. 10. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımları Destek Programının ve Yüzde yetmişi tamamlanan BESİ Organize Sanayi Bölgesinin ilçemize, şehrimize ve bölgemize şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.
Programlar esnasında Koca ve Tetik'e; Beylikova Belediye Başkanı Özkan Alp, Alpu Belediye Başkanı Rafet Demirtaş, Mihalıççık Belediye Başkanı İsmail Uysal, Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın, AK Parti il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.