Ataç'tan anma mesajı

Ataç’tan anma mesajı
Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç “Araştırmacı Gazeteci ve Yazar Uğur Mumcu’yu katledilişinin 17. yıldönümünde özlemle anıyoruz” dedi.Ataç,yayınladığı mesajda şunları söyledi: “Yaşamı boyunca mesleğinin...

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç "Araştırmacı Gazeteci ve Yazar Uğur Mumcu'yu katledilişinin 17. yıldönümünde özlemle anıyoruz" dedi.
Ataç,yayınladığı mesajda şunları söyledi: "Yaşamı boyunca mesleğinin etik değerlerine bağlı kalan, yaptığı araştırmalarla karanlıkta kalan olayları aydınlığa çıkartmaya çalışan ve laik demokratik Türkiye için çok çaba harcayan Mumcu, kimlikleri nedense 17 yıldır hala belirlenemeyen odaklar tarafından katledilmişti.
Toplumu aydınlatma çabası içerisinde olan aydınlarımızın, gazetecilerin ve yazarların her zaman karanlık güçlerin hedefi olduklarını biliyoruz. Sadece Uğur Mumcu değil; Bedrettin Cömert, Ümit Kaftancıoğlu, Cavit Orhan Tütengil, Onat Kutlar, Abdi İpekçi, Çetin Emeç, ve Metin Göktepe gibi bir çok aydınımız inandıkları değerler uğruna canlarını feda ettiler.
Kiminin faili bile tespit edilemedi, kimi yakalanamadı... Kiminin ise katili komik cezalar aldı çıktı, şimdi aramızda dolaşıyor. Uğur Mumcu 17 yıl sonra bile bugün yaşamı boyunca sergilediği örnek kişiliği ve topluma verdiği ışıkla yaşıyor. Uğur Mumcu'yu hasretle anarken; daha çağdaş, daha demokratik ve laik Türkiye özlemimi de bir kez daha dile getiriyorum."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.