Başkan Kurt: Kadına şiddetin çözümü eğitimden geçiyor

Başkan Kurt: Kadına şiddetin çözümü eğitimden geçiyor
 Muhabir
Odunpazarı Belediyesi, Türkiye Aile Planlaması Vakfı (TAPV) iş birliği ile yürüttüğü Kadın Sağlığı Eğitim Programlarına devam ediyor.

Son olarak Odunpazarı Belediyesi Gökmeydan Ek Hizmet Binası’nda görev yapan kadın belediye personellerine, Kadın Sağlığı Eğitimi verildi. Eğitimi tamamlayan kadın personele, katılım sertifikaları Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt tarafından verildi.

Odunpazarı Belediyesi Türkiye Aile Planlaması Vakfı (TAPV) iş birliği ile yürüttüğü Kadın Sağlığı Eğitim Programını sürdürüyor. Son olarak program kapsamında Gökmeydan Ek Hizmet Binasında görev yapan kadın personele eğitim verildi. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimler, 13 hafta sürdü. 90 dakikalık modüller halinde yürütülen eğitimlere 13 kadın personel katıldı. Eğitimlerde personelin kadını ve aileyi koruyucu sağlık davranışları konusunda sağlık bilinçlerinin yükseltilmesi hedeflendi. “Üreme organları ve işlevleri, temizlik, beslenme, güvenli annelik, doğurganlığın düzenlenmesi, üreme sağlığını koruyucu davranışlar, iletişim, cinsel sağlık, kadın hakları, çocuklar ve ergenler, genel sağlığı koruyucu davranışlar” konularının işlendiği eğitimleri tamamlayan kadın personele, katılım belgeleri Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt tarafından verildi.

EĞİTİMLER DEVAM EDECEK

Kadın Sağlığı Eğitim Programı ile kadınların sağlık hizmet sunucularından etkin yararlanmalarının hedeflendiğini belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü yetkilileri, eğitimlerde temel cinsel sağlık ve üreme sağlığı konularının da aralarında olduğu 11 konu başlığının işlendiğini vurguladı. Yetkililer, TAPV iş birliği ile Kadın Sağlığı Eğitim Programının devam edeceğini söyledi.

“HAKLARINDAN HABERDAR OLMAYAN KADINLAR VAR”

Eğitime katılan kadın personeli tebrik eden Başkan Kurt, bu eğitimlerin kadınlar için çok önemli olduğunu vurguladı. Bu eğitimlerin özellikle mahallelerde devam ettirilmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Kurt, “Bu eğitimler çok önemli. Eğitimlerde işlediğiniz konuları bilmeyen, haklarından haberdar olmayan birçok kadın var. Onlara temas etmeli ve bunları o kadınlara anlatmalısınız. Kadına şiddet hala Türkiye’nin en büyük problemi. Bu problemin çözümü de eğitimden geçiyor. Hepinizi tebrik ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.