Belediyedeki baskın meclisi de karıştırdı

Belediyedeki baskın meclisi de karıştırdı

Geçtiğimiz günlerde belediye çalışanı iki kişinin belediye binasına gelerek özel kalem bürosunu basması ve burada çalışan bazı kişilerin üzerine yürüyerek darp ettikleri iddiası dün akşamki belediye meclisini oldukça...

Geçtiğimiz günlerde belediye çalışanı iki kişinin belediye binasına gelerek özel kalem bürosunu basması ve burada çalışan bazı kişilerin üzerine yürüyerek darp ettikleri iddiası dün akşamki belediye meclisini oldukça gerdi.


Ak Partili meclis üyeleri, baskınla ilgili açıklama istedi. Yaşanan olayın hukuka intikal ettirildiğini söyleyen Başkan Kurt ise, “Bizi yıpratmaya çalışmayın. Olayla ilgili gerekenleri yaptık. Benim olduğum yerde barış vardır” diye konuştu.


Alt belediyelerde meclisler dün akşam toplandı. Odunpazarı Belediyesi’nde baskın olayı ortamı gererken, Tepebaşı Meclisi’nde 7 madde oy birliği ile geçti.


Odunpazarı Belediyesi’nde geçtiğimiz günlerde yaşanan baskın olayı meclise taşındı. Belediye çalışanı 2 kişinin belediye binasına gelerek özel kalem müdürlüğüne gitmesi ve burada çalışan bazı kişilerin üzerine yürümesinin ardından gelişen olaylar dün akşamki meclis oturumunda sert tartışmalara neden oldu.


FIKRA MECLİSİ GERDİ


Odunpazarı Belediyesinin Ekim dönemi olağan meclis toplantısının ikinci oturumu dün belediye başkanı Kazım Kurt, yönetiminde gerçekleştirildi. Meclis oturumu öncesi söz alan Ak Partili üyeler, belediyede hafta başında yaşanan olayın nedeni hakkında bilgi almak istediklerini dile getirdi. Meclis üyesi Ahmet Yapıcı’nın anlattığı Bektaşi fıkrası oturumun gergin başlamasına neden oldu.


HUKUKİ İŞLEM BAŞLATILDI


 Belediye bünyesinde meydana gelen olay hakkında açıklamada bulunan başkan Kazım Kurt “Siz fetva almaktan vazgeçin” şeklinde AKP’li meclis üyelerine tavsiyede bulundu. Belediye de huzuru bozan iki kişi hakkında gerekli hukuki işlemin yapıldığına dikkat çeken başkan Kurt “Her işi müftüye, dervişe sorma işinden vazgeçin. Gelip doğrudan bana sorun.” Diye konuştu.


BENİM OLDUĞUM YERDE BARIŞ VARDIR


Meclisteki konuşmasında olaya karışan iki işçinin işte çıkarıldığını anlatan Kurt, “Belediyemizde çalışan iki şoför işçiyi, yaptıkları uygunsuz davranıştan dolayı işten çıkarttık. Gereken suç duyurusunda bulunduk. Bin 300 işçinin çalıştığı işyerlerinde böyle işler olur. Bir insanın geçmişte mahkum olması, her hangi bir işte çalıştırılamayacağı anlamına gelmez. Benim olduğum yerde demokrasi, barış, toplu sözleşme ve sendika vardır.” Dedi.


BU ŞEKİLDE YIPRATMAYA KALKMAYIN


Başkan Kurt konuşmasının devamında,  “Kendinizi bu kadar zorlamayın. Belediyemizi yıpratmaya çalışmak size bir fayda getirmez. Ben solcuyum ve sosyal demokratım, belediyeyi de böyle yönetmeye devam edeceğim. Siz, bin üç yüz işçinin sorunu ile ilgilenmeyeceksiniz, iki işçinin yaptığını dillendiriyorsunuz. Taşeron işçi konusunda defalarca söz verdiniz, yerine getirmediniz. Dedikodu üretmeyin. Yaptığımız işten kuşkumuz yok. Doğruluğundan da endişemiz yok. İnsanlar, suçu birçok sebepten dolayı işleyebilirler. Kimse engelleyemez. Yaşanan olay konusunda gereken neyse yapıldı” dedi.


Meclis toplantısı, gündemde yer alan 8 ayrı maddenin görüşülerek karara bağlanmasıyla son buldu.


TEPEBAŞI MECLİSİNDE 7 MADDE


Tepebaşı Belediyesinin Ekim Ayı 2 Bileşim 1 oturum Başkan Yardımcısı Erdoğan Aydoğmuş Başkanlığında yapıldı.


Gündemde yer alan 7 madde komisyonlardan geldiği şekli ile oy birliği ile kabul edildi.


Eskişehirli Milli kaleci Rasim Kara’nın Eğriöz mahallesinde mahalle muhtarı Hasan Hüseyin İnce2nin 130 ve 136 sokakların arasında bulunan 592 m 2 parka Rasim Kara’nın dilekçesi komisyonda görüşüldü. İlgili komisyon bu parkın ufak olduğu bunun yerine Uluönder mahallesinde bulunan 27.058 m 2 lik parka Rasim Kara adının verilmesinin daha uygun olacağına karar verdi.


Komisyonun bu kararını meclis üyeleri oy birliği ile kabul etti.


Oy birliği ile geçen maddelerden bir tanesi de Batıkent çamlıca Ertuğrulgazi Fevzi çakmak Sazova  Şarhöyük Şirintepe Tunalı Yeni, Yeşiltepe ve Zincirlikuyu mahallelerinde bulunan Park alanlarında belirlenen 12 metre karelik kısımlarının Büyükşehir Belediyesine tahsis edildi. Ayrıca Tepebaşı ilçe sınırları içerisinde bulunan toplam 41 adet tarla vasfındaki taşınmazların kiraya verilmesi de oy birliği ile kabul edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.