CHP dernek ziyaretlerinde

CHP dernek ziyaretlerinde

Dernek lokalinde gerçekleşen buluşmada CHP heyeti dernek üyelerinin sorunlarını dinleyerek çözüm için fikir alışverişinde bulundular. Heyet adına konuşan CHP Parti Meclisi Üyesi ve Eskişehir Birinci Sıra Milletvekilli Adayı...

Dernek lokalinde gerçekleşen buluşmada CHP heyeti dernek üyelerinin sorunlarını dinleyerek çözüm için fikir alışverişinde bulundular. Heyet adına konuşan CHP Parti Meclisi Üyesi ve Eskişehir Birinci Sıra Milletvekilli Adayı Prof. Dr. Gaye Usluer, çocukluğundan anılarına değinerek "Eskişehir dışına çıktığımızda sorarlardı 'Nerelisiniz?' diye bizlere. Bizler Eskişehirliyiz dediğimizde aldığımız cevap 'Tatar mısınız?' olurdu. Tatarlar şehrimizle çok özdeşleşmiştir" dedi.
BASKICI ZİHNİYET
Demokrasilerde denetim mekanizmalarından birinin de sivil toplum örgütleri olduğunu belirten Prof. Dr. Gaye Usluer, şunları kaydetti: "Sivil toplum örgütleri iktidarların denetleyicileridir. Dolayısıyla güçlü sivil toplum demek, iyi demokrasi demektir. Türkiye'nin son 13 yılki AKP iktidarı sürecinde sivil toplum örgütleri korkutulmaya ve sindirilmeye çalışılmıştır. Hatta bazı yasal düzenlemelerle sivil toplum örgütlerinin varlıkları yok edilmeye çalışılmıştır. Bunun nedeni de giderek demokrasiden uzaklaşan iktidarın baskıcı zihniyetini, kendi otoriter yönetim tarzına hiç kimsenin müdahale etmesini istememesidir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak ilk 100 günlük hedeflerimiz arasına sivil toplum örgütlerini de koyduk. Sivil toplum örgütlerini yeniden güçlendireceğiz."
AK PARTİ'YE KIRIMLILARDAN OY ÇIKMAMALI
AK Parti'ye Kırımlılardan oy çıkmaması gerektiğini vurgulayan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ise; "Çünkü hepimiz tarımla geçinen insanlarız. Dünyanın en pahalı mazotuyla dünyanın en ucuz buğdayını üretiyoruz. Bu işin sorumlusu AKP'dir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak diyoruz ki, üretim için kullanılan mazottan Özel Tüketim Vergisi ve Katma Değer Vergisi'ni kaldıracağız" diye konuştu. Birilerinin mazotundan ÖTV ve KDV'nin kaldırıldığını belirten Kazım Kurt, "Bunu yapan AKP hükümeti, köylünün kullandığı mazotta neden bunu yapmaz?" diye sordu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.