DP’li hanımlardan “Kırmızı bant” kampanyası

DP'li hanımlardan "Kırmızı bant" kampanyası

Demokrat Parti tarafından kadınların siyasete daha çok katılmalarını desteklemek amacıyla ülke çapında başlattığı "Kırmızı Bant Kampanyası" Eskişehir’de de başlatıldı. DP Eskişehir Kadın Kolları dün Vilayet Meydanı...

Demokrat Parti tarafından kadınların siyasete daha çok katılmalarını desteklemek amacıyla ülke çapında başlattığı "Kırmızı Bant Kampanyası" Eskişehir'de de başlatıldı. DP Eskişehir Kadın Kolları dün Vilayet Meydanı Atatürk Anıtı'na çelenk koyarken, bir de açıklama yapıldı.
DP kadından Sorumlu Başkan Gönül kocaman imzasıyla yapılan açıklamada, Türkiye'de kadınların yasal olarak seçme ve seçilme hakkına sahip olmalarına karşın, erkeklerle eşit temsil edilmediklerine değinilen açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Türkiye'de kadınlar TBMM'nde yüzde 9,1 belediye başkanlıklarında yüzde 0,09 yerel meclislerde yüzde 4,5 oranında temsil ediliyorlar. DP için kadınların siyasette temsilinin bir demokrasi meselesi olduğuna inanıyoruz. Onun içindir ki kadınların siyasi mekanizmalarda temsil edilmesi ve katılmasının demokrasinin en önemli göstergesi olduğuna inanıyoruz. Demokrat Parti, Atatürk ilkeleri doğrultusunda kadınların eşit yurttaş, eşit birey olma mücadelesinde yanında olmaktan öte, kadının toplumdaki statüsünün en üst noktaya gelmesi için yeni bir toplum, yeni bir siyaset anlayışının gelişmesinde öncü olacaktır."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.