DSP’den Uğur Mumcu açıklaması

DSP'den Uğur Mumcu açıklaması

Demokratik Sol Parti İl Örgütü yöneticisi Ertuğrul ÖNER, " Atatürkçü ve Laik Demokrasinin Yılmaz savunucusu Aydın ,Gazeteci Araştırmacı Yazarımız UĞUR MUMCU’yu hasretle anıyoruz" dedi.Uğur Mumcu’nun ölüm yıldönümü...

Demokratik Sol Parti İl Örgütü yöneticisi Ertuğrul ÖNER, " Atatürkçü ve Laik Demokrasinin Yılmaz savunucusu Aydın ,Gazeteci Araştırmacı Yazarımız UĞUR MUMCU'yu hasretle anıyoruz" dedi.
Uğur Mumcu'nun ölüm yıldönümü nedeniyle açıklama yapan Ertuğrul Öner, şunları söyledi:
" 24 Ocak 1993 'de hain bir bombalı saldırı sonucu yaşamını yitirmişti neden ve niçinler bugün kendini daha iyi hissettirmektedir önlerine çıkan tüm ışıkları söndürerek AYDINLIĞA, KARANLIĞI egemen kılmaya çalışan aydınlık,çağdaşlık,cumhuriyet düşmanı,kirli,karanlık işler taş oranlarının kimler olduğunu işaret etmişti..
Türkiye içinde ve çevresinde gelişip büyümekte olan terör, mafya, kökten dinci ve bölücü tehlikelere yarattığı korku dağları yaşamları gasp edilen aydın yurttaşlarımız ve geleceği karartılmaya çalışan ülkemizin emperyalist güçlerin ve içimizdeki iş birlikçi uzantılarının çirkin kirli oyunları olduğunu sayfa sayfa belgelerle deşifre etmişti.
Toplumsal barışın adalet aydınlanma vede özgürlüklerin gerçek bir demokrasi ile tesisinsin mümkün olacağı inancını özümsemiş yaşamı pahasına ilkelerinden ödün vermemiş Çağdaşlığın Kemalist Cesur Kalemi basın şehidimiz UĞUR MUMCU'YU katledilişinin 17.yılında özlemle anıyoruz. Ruhun şad olsun.
Mum' olmadın yaktılar söner, biter sandılar, MEŞALE oldun. UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.