"Ekipman ve malzeme sıkıntımız bulunmuyor"

“Ekipman ve malzeme sıkıntımız bulunmuyor”
 Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Şehir Hastanesi’ni veYunus Emre Devlet Hastanesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Ziyarette Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bildirici’den ve Yunus...

 


Eskişehir İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Uğur Bilge, Eskişehir Şehir Hastanesi’ni veYunus Emre Devlet Hastanesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.


 


Ziyarette Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Yaşar Bildirici’den ve Yunus Emre Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm Dr. Mustafa Karagülle’den bilgiler aldı.


Hastanelerdeki enfeksiyon kliniklerinde ve acil servislerde incelemeler yapan Sağlık Müdürü Prof. Dr. Uğur Bilge, sağlık personellerinin hal ve hatırını sorarak onların her zaman yanında olduğunu, bu süreci hep birlikte yürüttüklerini belirtti. Sağlık çalışanlarına herhangi bir eksikliklerinin olup olmadığını sorudu. Gelen soru üzerine tıbbi ekipman ve koruyucu malzeme eksikliği olmadığını, bakanlık bilimsel kurul talimat ve önerilerini uyguladıklarını belirtti. Tüm sağlık personellerinin bu süreçte gösterdikleri özverili çalışmaları ve üstün gayretlerinden dolayı teşekkür etti.


Bilge hastanelerde karşılaşmış olduğu hastalara ve hasta yakınlarına da geçmiş olsun dileklerinde bulunarak (Covid-19) hastalığı hakkında bilgiler verdi. Kişisel hijyen ve sosyal mesafe kurallarının uygulanması gerektiğine vurgu yaparak, hastalarımızın riski önlemek adına hastanelerimizin yönlendirmelerine ve sağlık çalışanlarının uyarılarına dikkat etmelerini söyledi ve hastanelerimizde tüm diğer poliklinik hizmetlerinin de devam ettiğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.