Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Vakfı genel kurul yaptı

Eskişehir Yunus Emre Kültür ve Sanat Vakfı genel kurul yaptı

Eskişehir Yunus Emre Kültür Sanat ve Turizm Vakfı 2009 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, Vali Mehmet Kılıçlar başkanlığında Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı. Toplantı, Başkan Yardımcısı...

Eskişehir Yunus Emre Kültür Sanat ve Turizm Vakfı 2009 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, Vali Mehmet Kılıçlar başkanlığında Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. Toplantı, Başkan Yardımcısı Güven Tanyeri'nin faaliyet ve denetim raporlarını okuması ile başladı.
Burada konuşan Vali Mehmet Kılıçlar, Yunus Emre Haftası'nın Mayıs ayının ilk haftası kutlanacağını belirtti.
Kılıçlar, uzun zamandan beri ilgisizlik ve kaynak yetersizliği nedeniyle unutulan Yunus Emre Kültür Sanat ve Turizm Vakfı'na işlerlik sağlanacağını ifade ederek, ''Uluslararası Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası etkinlikleri için yapılacak tüm yardımlar vakıfta toplanacak. Etkinlikler kapsamında yapılacak harcamalar da vakıf tarafından karşılanacak'' dedi. Raporların üzerinde görüşmeler, yönetim ve denetim kurullarının ibrası, 2010 yılı tahmini bütçe taslağının görüşülerek karara bağlanması, vakıf senedinde değişiklik yapılması konusunun görüşülmesi, yeni denetim kurulunun seçilmesi, dilek ve temennilerin ardından kurul toplantısı sona erdi.
Toplantıya, Vali Kılıçlar'ın yanı sıra, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fazıl Tekin, Büyükşehir Belediyesi adına Kazım Kurt, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, İl Müftüsü Ahmet Akın ve vakıf üyeleri katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.