ESOGÜ'de mezuniyet heyecanı

ESOGÜ'de mezuniyet heyecanı
ESOGÜ TÖMER’deki Türkçe öğrenimlerini tamamlayan uluslararası öğrenciler, merkezin düzenlediği mezuniyet töreninde bir araya geldi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER)’ndeki Türkçe öğrenimlerini tamamlayan uluslararası öğrenciler, merkezin düzenlediği mezuniyet töreninde bir araya geldi. ESOGÜ Otel’de gerçekleşen etkinliğe ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Erdağ ve Prof. Dr. Hakan Demiral, ESOGÜ TÖMER Müdürü Doç. Dr. Oktay Berber, merkez öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşan ESOGÜ TÖMER Müdürü Doç. Dr. Oktay Berber, merkezlerinde 2022-2023 akademik yılı itibariyle A1 seviyesinden C1 seviyesine kadar, 43 farklı ülkeden gelen 200’den fazla öğrencinin Türkçe öğrendiğini kaydetti. Bir kısmı Türkiye Burslusu olarak, bir kısmı da uluslararası öğrenci kontenjanı ile ESOGÜ’yü kazanan öğrencilerin önümüzdeki akademik yılda lisans ve lisansüstü düzeyde eğitimlerine başlayacaklarını belirten Doç. Dr. Berber, bu başlangıcın mimarları olan ESOGÜ TÖMER yöneticilerine, öğretim elemanlarına ve idari personeline emekleri için teşekkür ederken, tüm mezunlara bundan sonraki hayatlarında sağlık, mutluluk ve başarı diledi.

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak ise tabloya emeği geçen tüm ESOGÜ TÖMER öğretim elemanlarına teşekkür ederken, Avrupa ve Balkanlardan Kafkasya’ya, Orta Asya’dan Arap Yarımadası ve Afrika’ya kadar çeşitli ülkelerden gelen öğrencilerin, bundan böyle Türkiye ile ülkeleri arasında birer dostluk köprüsü ve Türkiye’nin gönüllü tanıtım elçileri olacaklarına inandığını kaydetti. Prof. Dr. Kamil Çolak başarılarından dolayı kutladığı uluslararası öğrencileri, “Yaşamınız boyunca kıymetinizi bilen ve sizin de kıymetlerini bileceğiniz insanlarla karşılaşmanızı diliyorum” sözleri ve yollarının açık olması temennisi ile uğurladı. Tören uluslararası öğrencilerin hazırladıkları gösterilerle Türkçe becerilerini sergilediği bölüm ile sona erdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.