ESTUYÖS‒2023 başarıyla gerçekleştirildi

ESTUYÖS‒2023 başarıyla gerçekleştirildi
Yükseköğretime Geçiş ve Yerleştirme Sınavı (ESTUYÖS‒2023) 20 Mayıs 2023 tarihinde, Türkiye ve Yurt Dışındaki 15 sınav merkezinde başarıyla gerçekleştirildi.

Eskişehir Teknik Üniversitesi Sınav Hizmetleri Birimi tarafından ilk kez gerçekleştirilen Eskişehir Teknik Üniversitesinin Önlisans/Lisans Programlarına Yurt Dışından Kabul Edilecek Öğrenciler için Yükseköğretime Geçiş ve Yerleştirme Sınavı (ESTUYÖS‒2023) 20 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirildi.

Ankara, Antalya, Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Mersin, Samsun, Şanlıurfa, Van, Köln, Münih ve Lefkoşa sınav merkezlerinde yaklaşık 700 adayın katılımıyla gerçekleştirilen Eskişehir Teknik Üniversitesinin Önlisans/Lisans Programlarına Yurt Dışından Kabul Edilecek Öğrenciler için Yükseköğretime Geçiş ve Yerleştirme Sınavı 2 saat sürdü. Süreçte; sinavbasvuru.eskisehir.edu.tr internet adresi üzerinden aday başvuruları alınmış, sınav giriş ve sınav sonuç belgeleri adaylara açılmış ve ayrıca itiraz başvuruları değerlendirilmiştir.

Rektörümüz Prof. Dr. Adnan Özcan sınav günü, “Eskişehir Sınav Merkezi”ni ziyaret ederek sınavda görev alan görevlilerden ve sınava giren adaylardan sınav hakkında bilgiler almıştır.

Rektör Özcan: Deneyimli sınav hizmetleri ekibimizle ülkemizdeki ve yurt dışındaki merkezlerde güvenilir ve kaliteli ölçme-değerlendirme hizmeti verebilecek konuma geldik.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Adnan Özcan, Üniversitemizin “Sınav Hizmetleri Birimi”nde deneyimli bir insan kaynağı oluşturulduğunu ve birimin altyapısının güçlendirildiğini belirterek, Birimin; Havacılık Modül Sınavlarını (SHY66), uluslararası değişim programları için Yabancı Dil Sınavını; Ortak Dersler ve öğrenci mezuniyeti için zorunlu olan 2547 sayılı Kanunun 5 inci maddesinin 1 inci fıkrasının (ı) bendi uyarınca uygulanması gereken sınavlarının hazırlık sürecini ve sınavların uygulanmasını başarıyla yürüttüğüne değindi. Son olarak da Üniversitemizin kurulduğu 18 Mayıs 2018 tarihinden bugüne dek ilk kez ESTÜYÖS sınavını gerçekleştirdiğine de vurgu yaptı. Bundan sonra da “Sınav Hizmetleri Birimi’nin; Kurumumuzdan ve kurum dışından gelebilecek sınav taleplerini karşılayabilecek, yurt içi ve yurt dışında çok merkezli sınav organizasyonlarını başarıyla gerçekleştirebilecek kapasiteye ulaşıldığını” belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.