"GAZİ DOSYASINI KAPATMAYACAĞIZ"

“GAZİ DOSYASINI KAPATMAYACAĞIZ”
Durur yaptığı açıklamada, aradan geçen onca zamana rağmen olayın faillerinin yakalanamadığını belirterek; “Yapılan saldırının failleri hala bulunamamıştır. 17 canımızın ölümünden sorumlu tutulan 20 polisin yargılanması...

Durur yaptığı açıklamada, aradan geçen onca zamana rağmen olayın faillerinin yakalanamadığını belirterek; "Yapılan saldırının failleri hala bulunamamıştır. 17 canımızın ölümünden sorumlu tutulan 20 polisin yargılanması ise yıllarca sürüncemede bırakılmıştır. Yargılanma sonucunda sadece bir polis ceza almış ancak o da tahliye edilmiştir.
Birçok karanlık eylem gibi failleri bulunmayan, bulunan suçlulara da adil yargılanma yapılmayan bir Gazi dosyası bizler için hiçbir zaman kapanmayacaktır." Dedi. Başkan Durur daha sonra şunları söyledi; "Toplumu ayrıştırmak ve Alevileri ötekileştirmeye çalışan beyinlerle ülkemiz birçok değerini kaybetmiştir. Bizler Eskişehir Alevi Dernekleri Platformu olarak ayrıştırma ve ötekileştirme çabalarının her zaman karşısında olacağımızı ve yeni Gazi'ler yaşanmaması için geçmişimizi unutturmayacağımızı belirtiriz. Son olarak Gazi olaylarında hayatlarını kaybeden canlarımıza ve dün yıl dönümü olan Berkin Elvan canımıza Allah'tan rahmet diliyor geride kalan ailelerine sabır ve metanet diliyoruz."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.