“GDO KANUNU CİDDİ BİÇİMDE ARAŞTIRILMALI”

"GDO KANUNU CİDDİ BİÇİMDE ARAŞTIRILMALI"

Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Güner Sümer, 22 Ocak 2010 Cuma günü saat 14.00’da Tepebaşı Kültür Merkezi Kırmızı salonda genetiği değiştirilmiş ürünler (GDO) paneli düzenleyeceklerini söyledi. Yapılacak...

Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Güner Sümer, 22 Ocak 2010 Cuma günü saat 14.00'da Tepebaşı Kültür Merkezi Kırmızı salonda genetiği değiştirilmiş ürünler (GDO) paneli düzenleyeceklerini söyledi.
Yapılacak olan panelde GDO'lu ürünlerin tüm zararlarının ve faydalarının konuşulacağını vurgulayan Sümer, "Genetiği değiştirilmiş ürünler üzerinde İngiltere ve Amerika çalışmaktadır. Amerika'da ki bir şirket bu konularda çalışmaktadır. Tarım bakanlığı tarafından bu konuda gençlerde yönetmelik yayınladı ve tekrar geri alındı. Ancak, Türkiye bu GDO ürünlerine hazırımıdır? Denetlemeyi kim sağlayacaktır. Vatandaş bu GDO ürünlerinin zararlarını ve faydalarını biliyor mu? 22 Ocak 2010 günü saat 14.00'da Tepebaşı Kültür Merkezinde yapılacak panelde bu konu masaya yatırılacaktır. GDO ürünleri ile dünyada üretim artışı öngörülmektedir. Acaba bu gerçekleşecek mi? açlık geçiren Afrika kıtasına bu ürünler ulaşabilecek mi ? Gıda ürünleri halkın sağlığını yakından ilgilendirmektedir. Bu nedenle kanunun ve hijyen yönünde ciddiyetle araştırılması gerekmektedir. Gıda politikasının, ziraat yönünün ve biyoloji yönünde çok ciddi analize edilmesi gerekmektedir. GDO ürünleri konusu panelde masaya yatırılacaktır. Tüm Eskişehir halkını panele bekliyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.