İL GENEL MECLİSİ'NDE YOĞUN GÜN

İL GENEL MECLİSİ’NDE YOĞUN GÜN
İl Genel Meclisi’nin Ocak ayı toplantılarının sonuncusu Milletvekili Kemal Unakıtan’ın gelişi nedeniyle sabah saat 10.30’da toplandı. Meclisin başlangıcında Meclis Başkanı Ahmet Yapıcı, TBMM’nin 90’ncı kuruluş yıldönümü...

İl Genel Meclisi'nin Ocak ayı toplantılarının sonuncusu Milletvekili Kemal Unakıtan'ın gelişi nedeniyle sabah saat 10.30'da toplandı. Meclisin başlangıcında Meclis Başkanı Ahmet Yapıcı, TBMM'nin 90'ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle meclisin en yaşlı üyesi olması sıfatıyla Sarıcakaya üyesi Hüseyin Çoban'a günün anısına bir plaket verdi.

"BEĞENMİYORSAN BAŞKA HASTENEYE GİT"
Daha sonra gündem dışı söz alan MHP Meclis üyesi Ramazan Gül, Devlet Hastanesi'nde karşılaştığı bir olayı anlatarak, Hastane Başhekimi Erdal Üstünsoy'un kendisine "hastanemizi beğenmiyorsan başka hastaneyi git" dediğini anlattı. Gül, "konuyu Hastane Hasta Hakları Kurulu'na bildirdim. Ardından hem buradan hem Ankara'dan bir çok hatırı sayılır isim arayarak olayın üzerini örtmemi istedi. Hastane Başhekimiyle ikinci görüşmem de ise, kendisi bana "ben seni AKP meclis üyesi sanmıştım. MHP üyesi olduğunu bilseydim böyle yapmazdım" dediğini iddia etti. Gül, olayın peşini bırakmayacağını söylerdi.
"ÇOK İSTİYORLARSA AKP'YE DAVET ETSİNLER..."
DSP Meclis üyesi Atilla Çetinkaya da yaptığı konuşmada, bir gün önce yapılan Denetim Komisyonu üye seçimlerine değinerek, "bizim grubumuzun adayı belli olmasına karşın DSP'den bizim aday göstermediğimiz bir arkadaşımız seçildi. Bizim bunu kabul etmemiz mümkün değil, çünkü kendisi grubumuzun adayı değil. Seçimler yenilenmezse yargıya gideceğiz" diye konuştu. Çetinkaya, "bizim DSP grubu olarak gösterdiğimiz adayı ya beğenmediniz ya da yeterli görmediniz. Ya da DSP içinde problem yaratmaya çalışıyorsunuz. Madem oy verdiğiniz arkadaşımızı çok seviyorsunuz onu partinize davet edebilirsiniz" dedi. Bu sözlerin üzerine Meclis Başkanı Yapıcı, seçimi geri almanın ve yenilemenin mümkün olmadığını ancak yargı böyle bir karar verdiği takdirde yenileyeceklerini söyledi.

"GAYRİMENKUL SATIŞLARI ŞUBAT'A ERTELENDİ"
Daha sonra Meclis gündeminin son maddesine geçildi. İl Özel İdaresi'nin sahip bulunduğu ve rasyonel biçimde kullanılamayan gayrimenkullerin satışı ya da kat karşılığı verilmesi konusu gündeme geldi. Raporun tamamının mı yoksa, her gayrimenkul için tek tek oylama mı yapılacağı konusunda uzun bir tartışma yaşanmasının ardından her bir gayrimenkul için ayrı ayrı oylama yapılmasına karar verildi. Ancak zaman yeterli olmayınca konunun tamamının görüşülmesi Meclisin Şubat ayı toplantısına bırakıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.