İlk ihalede tomruklar kapışıld

İlk ihalede tomruklar kapışıld

Eskişehir Orman işletme Müdürlüğü Muhasebe servisinin hazırladığı satış sonucu bilgi cetveline göre ihaleye çıkarılan 8574 ster emvalin 8370 steri, 1364 metreküp endüstriyel emvalin (Tomruk, maden direk, sanayi) ise tamamı...

Eskişehir Orman işletme Müdürlüğü Muhasebe servisinin hazırladığı satış sonucu bilgi cetveline göre ihaleye çıkarılan 8574 ster emvalin 8370 steri, 1364 metreküp endüstriyel emvalin (Tomruk, maden direk, sanayi) ise tamamı alıcı buldu. Sterli emvallerde fiyatlar %35 artış gösterirken, tomruk ve maden direğinde ise %2 fiyat artışı gerçekleşti. Özellikle Kırka ve Kalabak bölgesinde üretilen tomruk ve lif yonga odunlarına talep fazla oldu.
Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü yılın ilk ihalesinde toplam 611.000 liralık bir odun hammaddesi satışı yapmış oldu.
Konuyla ilgili bir açıklama Orman Bölge Müdürü Mahmut Aydın zor bir yılı geride bıraktıklarını belirterek " İlk ihalemizdeki bu satış patlaması inşallah krizden çıkışın bir işaretidir. Bildiğiniz gibi inşaat, mobilya, kâğıt, palet ve ambalaj sektörlerine hammadde sağlıyoruz. Bu sektörlerde bir hareketlilik başladıysa bu bütün ülkeye yayılır. Komşu bölge müdürlüklerinde de satışların iyi olduğu haberleri geliyor. 26 Ocakta Mihalıççık'ta bir açık artırmalı satışımız daha var eğer burada da talep artışı sürerse o zaman daha iyimser konuşabiliriz" dedi.
Bilindiği gibi orman ürünlerinin tek üreticisi Orman Genel Müdürlüğünün satışlarında son 2 yıldır ciddi bir azalma yaşanıyordu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.