Kadın-Edebiyat ve Yaratıcılık konuşuldu

Kadın-Edebiyat ve Yaratıcılık konuşuldu

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü tarafından kültürel etkinlik dersi kapsamında düzenlenen “Kadın, Edebiyat ve Yaratıcılık” konulu konferans Eskişehir Osmangazi Üniversitesi...

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü tarafından kültürel etkinlik dersi kapsamında düzenlenen "Kadın, Edebiyat ve Yaratıcılık" konulu konferans Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Eskişehir Büyükşehir Kadın Danışma ve Dayanışma Merkezi Koordinatörü Doç Dr. Nedime Köşgeroğlu'nun katılımıyla Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.
İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliğin üst beyni kullanabilme becerisi olduğunu vurgulayan Doç Dr. Köşgeroğlu, araştıran, sorgulayan, hataları zengin bilgi birikimlerine dönüştüren ve bu birikimleri paylaşan insanın bilinçli insan olarak kabul edileceğini belirtti. "Kadın evrenin kaynağı olan yaratıcı gücün yarısıdır, ancak yaşam erkeklerden çok kadınlardan özveri beklemektedir" diyen Köşgeroğlu, hayatı boyunca her türlü yaşam alanından ayrı tutulan kadının kendini gerçekleştirmek uğruna yaşadığı zorlukları, tarihe adını yazdırmış çeşitli kadın sanatçı, şair ve yazarlardan örnekler vererek açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.