"Kısıtlamalar kabul edilemez"

“Kısıtlamalar kabul edilemez”
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer torba yasa içerinde şehitler için getirilen bazı düzenlemelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.CHP’li Çakırözer yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; “AKP hükümeti...


CHP Eskişehir Milletvekili Utku çakırözer torba yasa içerinde şehitler için getirilen bazı düzenlemelerin kabul edilemez olduğunu söyledi.

CHP’li çakırözer yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi; “AKP hükümeti torba yasanın 78’inci maddesinde gazi ve engelli yurttaşlarımızın alacakları otomobiller için 1600 cc motor hacmi sınırlaması ile aracın vergisiz değerinin 70 bin TL’nin altında olması şartının getirilmesini istedi.
KOMİSYONDA ISRARLA KARŞI çIKTIK
Komisyondaki görüşmeler sırasında hem engelli ve gazilerimizi temsil eden dernek başkanlarımızla birlikte bu kısıtlamanın kaldırılması için mücadele verdik. “Gazilerimiz ve engellilerimizin kendi özel ihtiyaçlarına göre araçlarını alma seçeneklerinin kısıtlandırılmasının kabul edilemeyeceğini, bu düzenlemenin geri çekilmesi gerektiğini” komisyonda benim de aralarında olduğu CHP ‘li milletvekilleri ve diğer muhalefet partilerinin sözcüleri ısrarla belirttik.
Bizlerin ısrarları sonrasında engelli yurttaşlarımız ve gazilerimizin öTV’siz alabilecekleri araçların vergisiz üst sınırı 70 bin TL’den 90 bin TL’ye çıkarıldı. Bizim talebimiz bu sınırlamanın tamamen kaldırılmasıydı. Komisyonda Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Malul Gazi Albay Taner Uran ve diğer engellilelerle ilgili sivil toplum örgütleri ile birlikte yaptığımız tüm karşı çıkışlarımıza rağmen madde bu çok sınırlı bu kabul edildi.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.