Kızılay'da Peksaygılı aday değil

Kızılay’da Peksaygılı aday değil
Kızılay Şube Başkanı Fahrettin Peksaygılı yapılacak kongrede aday olmayacağını belirterek, "Çok yoruldum sağlığım el vermiyor. Ama aday olacak olan Yüksel Girgin arkadaşımı destekliyorum" dedi. Kalabalık bir heyetle yapılan...

Kızılay Şube Başkanı Fahrettin Peksaygılı yapılacak kongrede aday olmayacağını belirterek, "Çok yoruldum sağlığım el vermiyor. Ama aday olacak olan Yüksel Girgin arkadaşımı destekliyorum" dedi. Kalabalık bir heyetle yapılan açıklamada aday Girgin de hizmet kalitesini artırmayı hedeflediklerini belirtti.
Kızılay Şubesi'nde kalabalık bir gurupla bir araya gelen Peksaygılı, desteklediği başkan adayı Yüksel Girgin ile birlikte açıklama yaptı.
Kızılay'daki başkanlık görevinden ayrılacağını söyleyen Peksaygılı, "Sağlık sorunlarım ve iş konumum sebebiyle 3 yıldır göstermekte olduğum performansımı gösteremeyeceğimden, genel merkezimizin de onayını alarak mevcut şube yönetimimizden Başkan adayı olacak olan Yüksel Girgin Bey'i ve ekibini destekliyorum. 3yıllık göz bebeğim Kızılayımızı dışarıdan da olsa destekleyeceğim. Yeni adayımız Yüksel Girgin Bey'e ve Yönetim Kurulunun çalışmalarına aynı özveriyle devam edeceklerine güvenim tamdır.Kendilerini hem denetleyemeye devam ederek çalışmalarındaki hassasiyeti takip edeceğim hem de Kızılaycı kimliğimle kendilerine desteğimi devam ettireceğim" dedi.
Peksaygılı, "3yıllık başkanlık görevim boyunca Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi'nin Yerel Afet Müdahale ve Lojistik Deposunu kurarak olası bir afet durumunda yöre halkına ve civar illere lojistik destek sağlayabilecek bir fiziki kapasiteye sahip afet birimi inşa ettik. Tıp merkezimizin SGK ile ilgili işlevsel sürecini şartlara uygun hale getirerek halkımızın sağlık hizmetlerinden faydalanmasına yardımcı olduk.ilk yardım eğitimlerimiz ve okul eğitimlerimizle elde ettiğimiz başarılar kurumumuzu tercih edilen 1 numaralı kurum haline getirdi.Sosyal hizmetler alanında yaptığımız çalışmalarla kampanya ve bağış süreçlerinde 3 yıl önce eldeki verileri 3 yıl sonra katlayarak şubemiz adına güzel çalışmalar yaptık. Kurban bağış kampanyasında ilk yıl sadece 52 bağış alırken 2009 yılı içinde gerçekleşen kurban bağış kampanyasında 600 bağışa ulaştık" diye konuştu.
Başkanlığa aday olduğunu söyleyen Yüksel Girgin de, "1982 yılından bu yana üye olduğum Kızılay Eskişehir Şubesinde genel sekreterlik görevini sürdürüyorum. Kızılay'da halktan alıp yine halka dağıtmak amacıyla göreve talibim" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.