Koçdemir Eskişehir'i Bişkek'te anlatacak

Koçdemir Eskişehir’i Bişkek’te anlatacak
2013’e yaklaştıkça Çifte Başkentlik (2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti ve Somut Olmayan miras Dünya Başkenti) hazırlıklarının dozunu artıran Eskişehir 3 Ağustos Cuma günü toplanacak Türk Konseyi Kültür Bakanları zirvesinin...

2013'e yaklaştıkça Çifte Başkentlik (2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti ve Somut Olmayan miras Dünya Başkenti) hazırlıklarının dozunu artıran Eskişehir 3 Ağustos Cuma günü toplanacak Türk Konseyi Kültür Bakanları zirvesinin gündemine girdi. Kırgızistan'ın Çolpanata şehrinde yapılacak toplantıda Vali Dr.Kadir Koçdemir Eskişehir'in 2013'e nasıl hazırlandığını anlatacak.
2013 etkinliklerinde Türk Dünyası Kültür Bakanlarının desteğinin hayati öneme haiz olduğunu belirten Vali Koçdemir, "Astana'dan alacağımız bayrağı, çok daha yükseğe çıkararak bizden sonraki kültür başkentine aktarmak istiyoruz. Başkentlik uygulamasının uluslararası akreditasyon ve itibar derecesini, tanınırlığını artırmalıyız. Bunun için UNESCO çerçevesindeki ikinci başkentlik önemli fırsatlar sunmaktadır. İnsanlar anlamadıkları şeyleri desteklemez. Eskişehir'i ve hazırlıklarını öncelikle bu uygulamayı birlikte yürüteceğimiz Türk devletleri yetkililerine ve kamuoyuna anlatmalıyız. Başka bir ifadeyle iki şeyi aynı anda gerçekleştirmek mecburiyetindeyiz."dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.