Küçükcan’ın daktilosu müzeye emanet

Küçükcan'ın daktilosu müzeye emanet

Eğitimci yazar İlyas Küçükcan, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’u ziyaret ederek, yıllarca kullandığı daktilosunu Odunpazarı Belediyesi Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi’ne bağışladı.Eğitimci yazar İlyas Küçükcan,...

Eğitimci yazar İlyas Küçükcan, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’u ziyaret ederek, yıllarca kullandığı daktilosunu Odunpazarı Belediyesi Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi’ne bağışladı.


Eğitimci yazar İlyas Küçükcan, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’u ziyaret etti. Başkan Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarette, Küçükcan yıllarca kullandığı daktilosunu Odunpazarı Belediyesi Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi’ne bağışladı. Başkan Kurt’a içinde dil ve kültür ile ilgili araştırmalarının olduğu bir de klasör getiren Küçükcan, toplumun sözlü ve yazılı kültür değerlerinin dil ile aktarıldığını söyledi. Küçükcan, bu nedenle de dilin sosyal yapının ve kültürün aynası durumunda olduğunu ifade etti. Odunpazarı Belediyesi’nin Odunpazarı Bölgesi’nde dilin ve kültürün korunması için önemli çalışmalar yaptığını belirten Küçükcan, Odunpazarı Belediyesi tarafından açılan başta Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi olmak üzere, tüm müzelerin buna örnek gösterilebileceğini kaydetti. Odunpazarı Belediyesi’nin bu çalışmalarına katkı sunmak için yıllarca kullandığı daktilosunu Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi’ne bağışladığını söyleyen Küçükcan, “Odunpazarı Belediyesi ve Başkan Kazım Kurt’a çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.  


Küçükcan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurt, “İlyas Hocam, hem Köy Enstitülü bir eğitimci hem de araştırmacı yazar. çok önemli araştırmaları var. Dil ve kültür üzerine olan çok değerli bir çalışmasını da bize getirdi. Uzun yıllar kullandığı daktilosunu da Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi’ne bağışladı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.