"Milli araçlara TÜLOMSAŞ motoru takılsın"

“Milli araçlara TÜLOMSAŞ motoru takılsın”
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Meclis’te Eskişehir’in en önemli sanayi kuruluşlarından olan Kazım Taşkent Şeker Fabrikası, TÜLOMSAŞ ve Eti Maden Bor Fabrikaları’ndan daha fazla faydalanılması için yeni yatırımlar...


CHP Eskişehir Milletvekili Utku çakırözer Meclis’te Eskişehir’in en önemli sanayi kuruluşlarından olan Kazım Taşkent Şeker Fabrikası, TüLOMSAŞ ve Eti Maden Bor Fabrikaları’ndan daha fazla faydalanılması için yeni yatırımlar ve projeler yapılmasını istedi. çakırözer, Eskişehir Şeker Fabrikası’nın özeleştirilmemesini istedi.
HABERİ;
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu 2018 yılı bütçe görüşmeleri sırasında söz alan çakırözer Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın daha önce söylediği ‘Şeker fabrikaları özelleştirme programında olan kuruluşlar arasında’ sözlerini anımsatarak şunları söyledi: “Bütçe görüşmelerinin ilk günlerinde şeker fabrikalarının özelleştirileceğine ilişkin bir açıklamanız oldu. Bizler Eskişehir Şeker Fabrikamızın da aralarında olduğu şeker fabrikalarımızın özelleştirilmesine karşıyız.  Şeker üretiminde Eskişehir’imizin ayrı bir yeri var. Şeker fabrikalarımızın potansiyeli ne kadar çok değerlendirilirse Türkiye için o kadar önemli. özelleştirmeden vazgeçmenizi bir kez daha talep ediyorum” dedi.
ŞEKER İŞçİLERİ KADRO BEKLİYOR
Şeker fabrikalarında çalışan geçici işçileri de Bakan Ağbal’ın gündemine getiren çakırözer, “Şeker sektöründe, şeker fabrikalarımızda yıllardır sorunlar devam ediyor. Ama kalıcı çözümler bulunamıyor. Sorunların en başında da neredeyse 30 yıldır geçici çalışan işçilerin durumları geliyor. Bu fabrikalarda çalışan işçilerimiz unutulmamalı. Kadro talepleri bir an önce sağlanmalı” diye konuştu.
MİLLİ ARAçLARA TüLOMSAŞ MOTORU
Hükümetin yerli tank, yerli araba gibi büyük projelerinin motorlarının TüLOMSAŞ tarafından yapılmasını isteyen çakırözer, “özellikle motor teknolojileri, uçak, gemi, araç ve demir yolu konusunda bölgemizin uzmanlığı malumdur. Bu gözden kaçırılmamalıdır. İşte TüLOMSAŞ, işte TEI’nin motor çalışma grubu desteklenmelidir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.