"Odunpazarı'nın kaybettiği 10 yılı kurtarıyoruz"

“Odunpazarı’nın kaybettiği 10 yılı kurtarıyoruz”
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, göreve geldikleri bir yıl içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bilgi vermek amacıyla gazetecilerle bir araya geldi.Bir otel de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında...

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, göreve geldikleri bir yıl içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında bilgi vermek amacıyla gazetecilerle bir araya geldi.
Bir otel de düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında konuşan Başkan Kazım Kurt, Odunpazarı'nın kaybettiği 10 yılı kurtarmak için yeni projelerini büyük bir hızla hayata geçirdiklerini söyledi.
Oluşturulan mahalle meclislerin de vatandaşlara mahalleleri ile ilgili karar verme, seçim yapma hakkı sunduklarını belirten Başkan Kurt, üst yapıdaki en büyük hedeflerinin ise sağlıklı bir şehirleşme yaratmak olduğunun altını çizdi. Kurt, " Bunun da sadece yol, yapım ve onarım çalışmaları ile olmayacağını biliyoruz. Halkımıza nefes aldırmamız gerekiyor. Yeşil alan yaratmamız gerekiyor. Bunun için de geri de kalan bir yıl içerisinde 107 bin 341 metre kare yeşil alan, 71 bin 418 metre kare de park ve spor alanını halkımızın hizmetine sunduk" dedi.
Kurt ayrıca sosyal denge, yemekhane, sağlık, yeni müdürlükler, mavi masa, kadınlar ve çocuklar, gençlik merkezleri, halk merkezleri, kültürel ve sportif çalışmalar, belediye kaynakları, tasarruf, ödemeler, harcamalar ihaleler, araç alımı, konuları hakkında da gazetecilere ayrıntılı bilgiler verdi.
Kurt, göreve geldikleri günden bugüne geçen bir yıllık süre içerisinde personel yapısını çözdüklerini kaydederek, çalışanların kendi eğitim alanların da mesai harcaması sağladıklarını sözlerine ekledi. Kurt, " Odunpazarı'nın geleceğin önemli kentlerinden biri olacağına inancımın tam olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.