Otobüslerde yeşil bant uygulaması

Otobüslerde yeşil bant uygulaması
  Vatandaşın sosyal mesafeye uyması için yeni bir metot geliştiriildi.Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında toplu taşımalarda önlemleri arttıran Büyükşehir Belediyesi, tramvaylarda olduğu gibi otobüslerde de vatandaşları...

 


 


Vatandaşın sosyal mesafeye uyması için yeni bir metot geliştiriildi.


Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planı kapsamında toplu taşımalarda önlemleri arttıran Büyükşehir Belediyesi, tramvaylarda olduğu gibi otobüslerde de vatandaşları sosyal mesafe konusunda uyarırken bu konuda yeşil bant ygulamasını getirdi.


 


Türkiye’de korona virüs saptanmadan önce Korona Virüs ile Mücadele Eylem Planını hazır hale getiren ve bir aylık süreçte planı kararlılık ile uygulayan Büyükşehir Belediyesi, salgının yayılmasını önlemek için yeni önlemler almaya devam ediyor. Tramvayların ardından otobüslerde de sosyal mesafe için gerekli uyarıların yerleştirildiğini ve 15 gündür vatandaşların uyarılar sayesinde sosyal mesafeye daha çok dikkat ettiğini belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri “Evde Kal çağrılarımıza uyan duyarlı hemşehrilerimiz sayesinde yolcu sayımız %90 oranında azaldı. Ancak yine de işe gitmek zorunda olan vatandaşlarımız var. Bu yüzden araçlarımızda sosyal mesafeye dikkat çekmek için yeşil bant uygulamasına geçtik. Sosyal mesafeyi koruyacak şekilde koltuklarımızın yarısına yeşil bantlar yerleştirdik ve otobüse binen yolcularımızı bu konuda uyarıyoruz. Ayrıca tüm araçlarımızın girişlerinde el dezenfektanlarını kullanmaları konusunda da uyarılarda bulunuyoruz” diyerek vatandaşları evde kalmaları konusunda bir kez daha uyardılar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.