SAMANYOLU ÜMİT'TE İNGİLİZCE COŞKUSU

SAMANYOLU ÜMİT’TE İNGİLİZCE COŞKUSU
Yarışmaya 6,7 ve 8 sınıf öğrencileri katıldı. İki ay öncesinden duyurusu yapılan yarışma İngilizce öğretmenlerinin kontrolü ve desteğiyle İngilizcenin sevdirilmesi ve eğlenceli bir şekilde öğrenilmesi için düzenlendi.Drama...

Yarışmaya 6,7 ve 8 sınıf öğrencileri katıldı. İki ay öncesinden duyurusu yapılan yarışma İngilizce öğretmenlerinin kontrolü ve desteğiyle İngilizcenin sevdirilmesi ve eğlenceli bir şekilde öğrenilmesi için düzenlendi.
Drama yarışmasında 7 B sınıfı kız öğrencileri Güzin Özçifci, Aynur Akkuş, Elif Zehra Alp, Emine Gül Asiltürk, Sena Özkırış, Kübra Nur Törü, Ece Turan ve Merve Turan " Crazy Students and Stupid Teacher" adlı eseri kendileri yazıp oynadılar ve birinci oldular.
Sunu yarışmasında 7 D sınıfı öğrencileri Sena Nur Derince ve Şevval Öztürk "Yunus Emre" adlı sunularıyla yarışmaya katıldı. Hem Türkçe hem de İngilizce olarak sunularını yapan öğrenciler sunu yarışmasında birinci oldular.
Yarışmanın en heyecanlı kısmı şarkı yarışmalarında oldu. Alkışlarla söylenen şarkılara eşlik eden öğrencilerin yarışmadan büyük keyif aldıkları gözlendi.
Yarışmada 7 C sınıfından Nursena Çetin "One, Two, Three" adlı eserle birinciliği aldı.
İkinciliği 7 A sınıfından Barbaros Apak seyircilerin Rocky filminden bildikleri ve tempo tutarak destek verdikleri " Eye of the Tiger" adlı eserle aldı.
Üçüncülüğü ise 6 B sınıfından Kardelen Ertan, H. Elif Kılıçaslan ve Ekin Hüner " One, Two, Three" adlı eserle aldılar.
Öğrencilere başarı sertifikaları törende sınıf arkadaşlarının alkışları arasında verildi.
Okulun İngilizce Zümre Başkanı Oktay Çiçek bu gibi faaliyetlerin öğrencileri İngilizceyi severek öğrenmelerini sağladığını ve 2. Dönem de bu tür faaliyetlere devam edeceklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.