SENDİKAL AKADEMİ ESKİŞEHİR'DE

SENDİKAL AKADEMİ ESKİŞEHİR’DE
Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim-İş Genel Eğitim Sekreteri Önder Yılmaz, “Sendikal Akademi, öncelikli olarak üyelerin etkinliklere daha aktif katılımını sağlamayı amaçlıyor. Böylelikle hem kamu sendikalarının ve hem...

Konuyla ilgili açıklama yapan Eğitim-İş Genel Eğitim Sekreteri Önder Yılmaz, "Sendikal Akademi, öncelikli olarak üyelerin etkinliklere daha aktif katılımını sağlamayı amaçlıyor. Böylelikle hem kamu sendikalarının ve hem de işçi sendikalarının genel bir problemine dönüşen üye ve sendika arasındaki ilişkinin zayıflığını ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz" dedi.
Demokratik kitle örgütlerinin üretim ve bölüşüm ilişkilerinde belirleyici karakterinin ancak üyelerin daha bilinçli ve katılımcı olmalarıyla perçinleneceğini düşündüklerini belirten Önder Yılmaz, şunları söyledi: "Bu amaçla örgütlenme projeleri hazırlayan beşerli ekipler halinde çalışan yeni bir modelin ilk adımlarını atıyoruz. Eskişehir'de uyguladığımız bu modeli geliştirerek tüm şube ve temsilciliklerimize yaygınlaştırarak etkin bir mücadele örgütünü birlikte ortaya çıkaracağız. Siyasal iktidarın emek karşıtı politikalarına karşı, ücret karşılığı çalışan insanlarımızın direncinin artması, mücadele gücünün yükselmesi ancak ve ancak örgütlü dayanışmayla mümkün olacaktır. Sendikal Akademi bu mücadelenin örülmesi açısından en önemli aracımız olacaktır."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.