“Sıvılaşma riski unutulmamalı”

"Sıvılaşma riski unutulmamalı"

Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB)’ne bağlı Jeofizik Mühendisleri Odası Eskişehir şubesi tarafından dün düzenlenen toplantıda deprem konusu masaya yatırıldı.Ülke genelinde olduğu gibi Eskişehir’inde riskli...


Türk Mühendis ve Mimarlar Odaları Birliği (TMMOB)’ne bağlı Jeofizik Mühendisleri Odası Eskişehir şubesi tarafından dün düzenlenen toplantıda deprem konusu masaya yatırıldı.

ülke genelinde olduğu gibi Eskişehir’inde riskli bir bölge olduğunu ifade eden şube başkanı Yiğit önen “İl genelinde yer altı su seviyelerine baktığımızda bazı mahallelerde sıvılaşma risklerini göz önünde bulundurulması gerekiyor. Bu semtlerde zemin iyileştirilmesi çalışmasının bir an önce yapılması gerekiyor. özellikle vurguluyoruz önemli bir işlemdir. Bu işlemi ciddiye almak büyük bir sorumluluk istemektedir. Şehrimizin kontrollü bir yapılaşmaya devam etmesi için bizler buradayız. Deprem değil bina öldürür. Binanın temelinden inşaatın bitimine kadar rant içinde yüzen bir piyasada insanların can güvenliğinin hiçe sayıldığı bir sektörden bahsediyoruz. Odalar gerekli tedbirleri alıyor mu? Gerekli çalışmalar büyük bir hassasiyetle yapılabiliyor mu? Eskişehir deprem haritasında ikinci sırada yer almaktadır. Bunun dikkate alınmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.