"Siyaseti resmen üniversiteye sokuyorlar"

“Siyaseti resmen  üniversiteye sokuyorlar"
Anadolu Üniversitesi içerisinde bir araya gelen öğrenci kolektifi üyeleri rektör seçimlerini protesto ederek, siyasetin üniversitelere sokulduğunu iddia ettiler. Sloganlar atan öğrenciler, seçimlere üniversitenin tüm kesimlerinin...

Anadolu Üniversitesi içerisinde bir araya gelen öğrenci kolektifi üyeleri rektör seçimlerini protesto ederek, siyasetin üniversitelere sokulduğunu iddia ettiler. Sloganlar atan öğrenciler, seçimlere üniversitenin tüm kesimlerinin dâhil edilmesini istediler.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ) gerçekleştirilen seçimlerde en fazla oyu alan üçüncü aday Prof. Dr. Davut Aydın'ın rektörlüğe atanması, kampüste yürüyüş düzenleyen iki öğrenci grubu tarafından protesto edildi.
Yunus Emre Kampüsü'ndeki yemekhane önünde ayrı ayrı toplanıp rektörlüğe kadar yürüyen öğrenciler, sloganlar atıp yazılı ve karikatürlü döviz ile pankartlar taşıdı. Basın açıklamalarını okuyan öğrenciler, Anadolu Üniversitesi'nde Ekim ayı sonunda rektörlük seçimlerinin gerçekleştirildiğini hatırlatarak, "Bu seçimlerde eski rektör Fevzi Sürmeli 334, Hasan Mandal 295 ve Davut Aydın 96 oy aldı. Bu sonuçlar doğrultusunda YÖK, Cumhurbaşkanı'na gönderdiği listenin başına Davut Aydın'ı yerleştirirken, Hasan Mandal'ı iki, Fevzi Sürmeli'yi ise son sıraya koydu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de, Aydın'ı Anadolu Üniversitesi rektörlüğüne atadı Politika üniversitelere sokuluyor. Yıllardan beri gerçekleştirilen rektörlük seçimlerinde öğrenciler, üniversite çalışanları, asistanlar ve yardımcı doçent altındaki öğretim elemanları, kendi geleceklerini etkileyecek bu seçimlerde hiç pay almıyor." dedi.
Gruplar, basın açıklamalarının ardından dağıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.