"Termik Santral Yapılmasın" Platformu

“Termik Santral Yapılmasın” Platformu
Alpu’ya yapılacak olan termik santralle karşı Eskişehir Çevre ve Yaşam Platformu kuruldu. Platform üyeleri Çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne dilekçe verdi.Platform adına açıklama yapan DİSK Bölge Temsilcisi Günay Ayaz, dilekçelerin...


Alpu’ya yapılacak olan termik santralle karşı Eskişehir çevre ve Yaşam Platformu kuruldu. Platform üyeleri çevre ve Şehircilik Müdürlüğüne dilekçe verdi.

Platform adına açıklama yapan DİSK Bölge Temsilcisi Günay Ayaz, dilekçelerin çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’ne teslim edildiğini belirtti.
Eskişehir'de bulunan sivil toplum örgütleri olarak şehrimize termik santral kurulmasını istemediklerini dile getiren Ayaz, “Bunun çevremizin, sağlığımızın ve çocuklarımızın geleceğini etkileyeceğini düşünüyoruz. Bir an önce bu termik santralden vazgeçilmesini istiyoruz. Eskişehir'de bulunan kitle örgütlerinin yöneticileri olarak geldik, dilekçelerimizi verdik. Bir an önce termik santral girişiminin durdurulmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
6 mahallede bulunan vatandaşların da dilekçelerini teslim ettiğini söyleyen Ayaz, “Bölgede bulunan Gündüzler, Beyazaltın, Kozlubel, Yakakaya, Gökdere ve Ahiler mahallerindeki vatandaşlarımız 260 civarında imzalarını, dilekçelerini topladılar. Bugün üst yazıyla verildi. 600'e yakın esnafımız, Eskişehir'de bulunan çeşitli sivil toplum örgütleri şu anda burada dilekçelerini veriyorlar. Pazartesi gününe kadar bu binlerce sayıya ulaşacak. Eskişehir insanı sağlığını ve çevresini seven insandır. Eskişehir halkı bu işe karşı çıkacaktır. Halka sorulmadan yapılan işlemleri yanlış buluyoruz.  Bir an önce bu termik santral girişiminden vazgeçilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.