Tramvaylar uzatılıyor

Tramvaylar uzatılıyor
Şehrin en büyük sorunu olan ve tramvaylara binmenin adeta eziyet haline dönüştüğü kentimizde çözüm için adımlar atılmaya başlandı. Çalışmalar için düğmeye basan Büyükşehir Belediyesi tramvaylar da, " Modül uygulama"...

Şehrin en büyük sorunu olan ve tramvaylara binmenin adeta eziyet haline dönüştüğü kentimizde çözüm için adımlar atılmaya başlandı. Çalışmalar için düğmeye basan Büyükşehir Belediyesi tramvaylar da, " Modül uygulama" adı verilen sistemi hayata geçirecek.
Yeni sistem ile. Mevcut Tramvayların boyu 30 metreden 40 metreye uzatılırken, bu durum tramvayların alacağı yolcu miktarını da yüzde 30 oranında arttırmış olacak.

" TRAMVAYLAR DA YOLCU KAPASİTELERİ ARTTIRILACAK!"

Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Meclisi'nde de oy birliğiyle geçen tramvayların kapasitelerinin arttırılması konusunun ayrıntıları belli olmaya başladı. Özellikle Otogar- SSK hattında çok yoğunluk yaşanıyor, vatandaşlar adeta üst üste ulaşım yapmak zorunda kalıyordu. Yetkililer artık vatandaşların feryadını duydu ve çözüm için kolları sıvamaya başladı.

Büyükşehir Belediyesi tramvaylar da "modül uygulama" adı verilen sistemi uygulayarak, travmaların içerisine körüklerin yerleştirilmesini hedefliyor. Böylelikle tramvay içerisine yerleşen körükler sayesinde araçların yolcu alım kapasiteleri yüzde 30 oranında artacak. Yetkililer ayrıca bu çözümünü geçici olduğunu söylüyor.


" YENİ TRAMVAYLAR YOLDA!"

Yaz mevsimine yaklaşılan şu günler de tramvaylar da yaşanan izdihamları da azaltmak için artık çözüm yoluna giden Büyükşehir Belediyesi tramvayların kapasitelerini artırma projesi kapsamında başladıkları modül uygulamasına yeni tramvayların alınmasına kadar da devam edecek. Belediyenin bu projenin hayata geçmesi için 180 ay 15 yıl vade ile 30 milyon euro karşılığında kredi kullanacağı öğrenildi. Bu yöntemin tramvaylardaki izdihamı bir nebze olsun rahatlatıp rahatlatmayacağı ise merakla bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.