"Yapıldığı yere karşıyım"

“Yapıldığı yere karşıyım”
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç yapılmak istenen termik santral konusunda değerlendirmelerde bulundu. Termik santrali şehrin geleceği adına kaygıyla karşıladığını söyleyen Ataç, “Termik santralin yapıldığı yere...


Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç yapılmak istenen termik santral konusunda değerlendirmelerde bulundu. Termik santrali şehrin geleceği adına kaygıyla karşıladığını söyleyen Ataç, “Termik santralin yapıldığı yere karşıyım. Artık dünyada bundan vazgeçildi.”  Diye konuştu.
Başkan Ataç ayrıca, “Bilinsin istiyorum ki, Eskişehir’imize, toprağımıza, havamıza, suyumuza, insanımıza zarar verebilecek bu tesise ben karşıyım” ifadelerini kullandı.

Başkan Ataç Alpu’da yapımı gündeme gelen termik santral konusuna değindi. Söz konusu tesisin Eskişehir’in geleceği adına kaygı verici olduğunu ifade eden Ataç, “Türk insanının toprağa düşkünlüğü fazladır. Ana geçimimiz tarımdır. Ayrıca herkesin sağlıklı tarımla, temiz gıda alması çok önemli. Gündüler’imizin ve Alpu ilçemizin civarına bir termik santral yapılmak isteniyor. Termik santral, kömür havzalarını açıp kömür çıkarıp bunu bir teknoloji ile yakıp elektrik kazanmak anlamına geliyor. Yeni icat edilen bir şey değil, tüm hükümetler zamanında vardı. Ben kimseyi de suçlamak için anlatmıyorum ama termik santralin yapıldığı yere karşıyım. Artık dünyada bundan vazgeçildi. özellikle Almanya’da güneş enerjisi kullanılarak enerji elde ediliyor. Burada kurulduğu yer kuş uçuşu Eskişehir’e 25 kilometre uzaklıkta. Hava kirliliği, su ve toprak kirliliği yapılıyor. Her ne kadar, ‘En yüksek teknolojiyi kuracağız’ deseler de bunun yan etkileri olacaktır. Bilinsin istiyorum ki Eskişehir’imize, toprağımıza, havamıza, suyumuza, insanımıza zarar verebilecek bu tesise ben karşıyım” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.