Zam kararı durduruldu

Zam kararı durduruldu

Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Ticaret Odası’nın 250 gram ekmeğin 90 kuruş olması ile ilgili kararına itiraz etti. Eskişehir Ticaret Odası, 31 Mart 2015 tarihinde yaptığı toplantıda, halen 75 kuruş olan 250 gram ekmeğin...

Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir Ticaret Odası'nın 250 gram ekmeğin 90 kuruş olması ile ilgili kararına itiraz etti. Eskişehir Ticaret Odası, 31 Mart 2015 tarihinde yaptığı toplantıda, halen 75 kuruş olan 250 gram ekmeğin fiyatının 90 kuruş olmasını kararlaştırmıştı.
Büyükşehir Belediyesi ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen imzalı yazı ilekarara itiraz etti. Söz konusu itiraz yazısında;
"Ekmek Azami Fiyat Tarifesindeki miktarın yüksek olmasından dolayı, Valilik Makamınca komisyon kurulup, şehrimizdeki dar gelirli ve yoksul yurttaşlarımızın durumu dikkate alınarak, Belediye Halk Ekmek Fabrikasının 250 gram ekmeği 50 kuruştan sattığı da göz önünde bulundurularak, fiyat tespiti için kurulacak komisyonda yeniden karar bağlanmasını talep ediyoruz" denildi.

ETO'NUN ZAM KARARI
KOMİSYONDA REDDEDİLDİ

Büyükşehir Belediyesi'nin itirazının ardından oluşturulan İtiraz Komisyonu Valilik'te toplanarak konuyu görüştü. Toplantıya Vali yardımcısı Cafer Yıldız başkanlık yaptı. Komisyona Büyükşehir Belediye temsilcisi Ali Rıza Saltuk, Esnaf Odaları Birliği adına Başkan Ekrem Birsen ile ETO temsilcisi ve Sanayi ve Ticaret Müdürlüğü temsilcisi katıldı. Yapılan oylamada Büyükşehir, Esnaf Odaları Birliği ve Komisyon Başkanı Cafer Yıldız ETO'nun zam kararına red oyu verdiler. Böylece ETO'nun 250 gram ekmeğin 90 kuruş olması yönündeki kararı iptal edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.