Ne istiyorsan aç söyle

Ne istiyorsan aç söyle

"ABONELİKLERİMİZİ KANUNLAR ÇERÇEVESİNDE YAPIYORUZ"

Osmangazi Elektrik Perakende Satış AŞ (OEPSAŞ) yapılan aboneliklere dair yapılan vatandaş eleştirisine dair bir açıklama yaptı. Yazılı olarak yapılan açıklamada, aboneliklerin söz konusu kanunlar çerçevesinde yapıldığı ifade edildi.


OEPSAŞ’tan yapılan açıklama şöyle;
“öncelikli olarak belirtmek isteriz ki elektrik aboneliği işlemleri Osmangazi EDAŞ tarafından değil görevli tedarik şirketi konumunda olan kurumumuz Osmangazi Elektrik Perakende Satış AŞ (OEPSAŞ) bünyesinde gerçekleştiriliyor.
OEPSAŞ olarak,  abonelerimize 6446 sayılı elektrik piyasası kanunu başta olmak üzere Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından düzenlenmiş Mevzuat kapsamında hizmet veriyoruz. Abonelik kriterleri arasında tapu veya kira kontratı istemek gibi bir koşul bulunmuyor.
Şirketimiz, tüketici hizmetleri yönetmeliği 5. maddesi 3. fıkrası “b” bendinde yer alan, “Perakende satış sözleşmesi işlemlerinde, abone olacak gerçek ve tüzel kişilerden; kimlik fotokopisi, ikametgâh belgesi, tapu fotokopisi, kira sözleşmesi, daha önce kullanımda bulunduğu yerde elektrik borcunun olmadığını gösterir “Borcu yoktur” belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası veya vergi numarasını gösterir belge istenmez” ifadesinin yanı sıra yine 5. maddenin 4. fıkrasında belirtilen “Perakende satış sözleşmesinde bahsi geçen binanın veya tesisin mülkiyetinin kime ait olduğu konusunda da tüketicinin beyanı esas alınır ve bu hususta ayrıca bir belge istenmez” ifadesi doğrultusunda müşterilerinin beyanına göre işlem yapmakla yükümlüdür.
Bu vesileyle bir kere daha belirtmek isteriz ki, tüm abonelik işlemlerimizi yukarıda da belirttiğimiz ilgili kanunlar çerçevesinde gerçekleştiriyoruz. Müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitemizi en üst seviyeye çıkarmayı ön planda tutan bir yaklaşım ile faaliyetlerimize devam ediyoruz.”

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Ne istiyorsan aç söyle Arşivi