Anadolu basketçileri geri sayımda
Erkekler Basketbol Bölgesel Liginde mücadele edecek Anadolu Üniversitesi geri sayıma girdi.
EBBL'de 2012-2013 sezonu 12 grup halinde, 83 takımın katılımı ile düzenlenecek ve 3 Kasım tarihinde başlayacak. Ligde ilk grupta oynanacak maçların ardından 12 grupta ilk 3 sırayı alacak 36 takım TB3L'de mücadelesine devam edecek. 3 Kasım'da başlayacak, 12 grupta ve çift devreli lig usulüyle oynanacak ilk grup maçlarının ardından gruplarında ilk 3 sırayı alacak 36 takım 6'şarlı 6 grupta TB3L'deki mücadelelerine başlayacaklar. Yapılacak kura çekimi ile belirlenen gruplarda çift devreli lig usulüne göre oynanacak maçların ardından gruplarında ilk 4 sıraya alacak olan 24 takım play-off oynamaya hak kazanacak. Play-off'ta oynanacak iki turun ardından ise rakiplerini eleyen 6 takım final grubunda tek devreli lig usulü ile karşı karşıya gelecekler. Burada oynanacak 5 maç sonrasında ise TB2L'ye yükselecek takımlar belli olacak.5.Grupta mücadele edecek Anadolu Üniversitesi Spor Kulübünün rakipleri şu şekilde;
Kütahya Gençlik Merkezi
Bilecik Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
Kepez Bld. Spor Kulübü
Elit Gençlik Spor Kulübü
Yücetepe Spor Kulübü
Doruk Güneş Spor Kulübü
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.