ERTELEME DEĞİL BU GÜÇ GÖSTERİSİ

ERTELEME DEĞİL BU GÜÇ GÖSTERİSİ
Mevcut Başkan Sinan Özeçoğlu ve eski başkanlar Halil Ünal, Aydın Begiter, Mesut Hoşcan, Ali Eldem, Ali Çelikoğlu ve Nebi Hatipoğlu kürsüye çıkarak birlik mesajı verdi. Başkanlar bugün için bir toplantı kararı aldı.   Eskişehirspor...

Mevcut Başkan Sinan özeçoğlu ve eski başkanlar Halil ünal, Aydın Begiter, Mesut Hoşcan, Ali Eldem, Ali çelikoğlu ve Nebi Hatipoğlu kürsüye çıkarak birlik mesajı verdi. Başkanlar bugün için bir toplantı kararı aldı. 


 


 Eskişehirspor adına umutlar tekrar yeşerdi. 1 Haftalık erteleme kararıyla bütün başkanlar birlikte Samsunspor deplasmanına gideceklerini açıklarken, güç gösterisi resmen start aldı. Resmiyet 6 Aralık 2017 saat 17.30'da gerçekleşecek.


 


175 Delege Vardı


Eskişehirspor tarihinin en önemli Olağanüstü Genel Kurulu dün ikinci kez yapıldı. 22 Kasım’da Anadolu üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan ancak sadece 78 delegenin imza atması nedeniyle yeterli çoğunluk sağlanamadığı için 29 Kasım’a ertelenen kongrenin ikincisi için delegeler yeniden bir araya geldi.


Anadolu üniversitesi öğrenci Merkezi Salon 2016’da yapılan Olağanüstü Genel Kurul, yoğun bir katılımla başladı. Mevcut Başkan Sinan özeçoğlu, eski Başkanlar Aydın Begiter, Halil ünal, Ali Eldem, Ali çelikoğlu, Mesut Hoşcan ve Nebi Hatipoğlu da kongreye katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Divan belirleme işlemi yapıldı. Oybirliği ile Eskişehirspor Divan’ı belirlendi.


 


15 dakikalık ara…


Mevcut başkan Sinan özeçoğlu'nun konuşmasının ardından kürsüye çıkan eski Başkan Halil ünal, özeçoğlu'nun iddialarına cevap verdiği sıralarda kongreye katılanlar arasında tansiyon yükseldi. ünal'ın konuşmalarına sık sık özeçoğlu protokolden cevap verdi. Daha sonra Divan'a sunulan bir dilekçeyle ünal'ın mevcut başkan ve yönetime yönelik yaptığı açıklamalara cevap vermek için süre talep edildi. Divan Kurulu da kongreye 15 dakika ara verdi.


 


Tüm Başkanlar


Toplantı Yaptı


Eskişehirspor Olağanüstü Genel Kurulu'na 15 dakika ara verilmesinin ardından mevcut yönetim ve eski yöneticilerle şehrin önde gelenleri toplantı gerçekleştirdi.


Kongre salonunun yanında bulunan toplantı odasına geçen Başkan Sinan özeçoğlu, eski başkanlar Halil ünal, Nebi Hatipoğlu, Mesut Hoşcan, Ali Eldem, Ali çelikoğlu, eski yöneticilerden Edoğan Tekgöz, Yılmaz Karaca, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt gibi isimler, orta yol bulmak ve yeni bir yönetim oluşturmak için bir araya geldi.


 


1 Hafta Daha Erteleme İsteği


Bu özel toplantının ardından Eskişehirspor eski yöneticilerinden Ali Eldem, "15 dakikalık arada bir görüşme oldu. Herkesin isteği bir noktada toplanılacak. Sinan başkanı başkan olarak görmeyi arzu ettiğimi belirttik. Sinan başkan bu teklifi kabul edemeyeceğini söyledi. Bu genel kurulu bir hafta sonraya ertelemeyi rica ediyorum" dedi.


 


önce Kabul Görmedi


Divan Kurulu, 1 hafta ertelemeyi oylamaya sundu. Burada bazı delegeler ertelemeye itiraz etti. Genel Kurul'da yapılan oylama sonucu kongrenin ertelenmesi kabul edilmedi. Bunun üzerine kongre salonunda tartışma çıktı. Delegeler, futbolcuların bu toplantıdan çıkacak sonucu beklediğini ve kulübün 1 hafta daha zaman kaybedeceğini dile getirdi. Divan Kurulu da, kongrenin ertelenmemesi halinde yönetimin yeniden çıkmaza gireceğini iddia etti.


 


Ek Süre Talep Ettiler


Daha sonra Halil ünal, kürsüye çıktı ve "Eskişehirspor'un benim bahsettiğim noktadaki herkesin birlik ve beraberlik içinde olacağı yeni bir oluşumun Sinan Başkan üzerinden devam etmesi gerektiği yönünde bir görüş birliğine vardık. Sinan özeçoğlu kesinlikle kabul etmiyor; ancak 1 hafta içinde gönlünü almak ve Eskişehirspor'un rutin işlerini aksatmamak için 1 hafta ek süre talep ediyoruz" dedi.


Eskişehirspor Başkanı Sinan özeçoğlu da kürsüye çıkarak 1 hafta süre istedi. özeçoğlu, "Biz büyük bir camiayız. İçeride başkanlarımızla birlikte 15 dakika görüşme yaptık. Herkes ne kadar Eskişehirsporluysa biz de o kadar Eskişehirsporluyuz. Hadi 10 dakikada liste yapın gelinle bu iş olmaz. Ben yeni oluşacak yönetime söz veriyorum. Kim çıkıyorsa ona destek vereceğim." ifadelerini kullandı.


 


Birlik Mesajı ve


Erteleme Geldi…


ünal ve özeçoğlu'nun açıklamalarına bazı delegeler tepki gösterdi. Mevcut Başkan Sinan özeçoğlu ve eski başkanlar Halil ünal, Aydın Begiter, Mesut Hoşcan, Ali Eldem, Ali çelikoğlu ve Nebi Hatipoğlu kürsüye çıkarak birlik mesajı verdi. Başkanlar bugün için bir toplantı kararı aldı.  Ayrıca, bütün başkanların Samsunspor deplasmanına gideceklerini açıkladı. Daha sonra Genel Kurul'da oylama yeniden yapıldı. Kongrenin 1 hafta ertelenmesi oyçokluğu ile kabul edildi. Kongre, 6 Aralık 2017 saat 17.30'a ertelendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.