!DUYURU!

“Emko’ya yeni kreş”

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2020 Salı 557
 “Emko’ya yeni kreş”

Odunpazarı Belediye Meclisi Temmuz ayı toplantılarının ikinci oturumu sosyale mesafe kurallarına uygun şekilde yapıldı.


Kazım Kurt başkanlığında yapılan meclis oturumunda 28 madde gündeme geldi. Toplantıda Emko’ya kreş yapımı tartışma yarattı.

 

Hasan Polatkan Kültür Merkezinde gerçekleşen toplantıda Emek Mahallesinde bulunan park alanına akaryakıt istasyonu yapımı konusu görüşüldü.

İlgili alana akaryakıt ve servis istasyonu yapılması ve bu alandan kaldırılan park alanının 71 Evler Mahallesi’ne yapılmasına oy çokluğuyla karar verildi.

Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan AK Partili Murat Özcan, park yeri ilan edilen yerlerin akaryakıt istasyonuna çevrildiğini söyledi.

Yeşilliğin ranta tercih edildiğini iddia eden Özcan, bu nedenlerle karşı oy kullandıklarını belirtti.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise ciddi anlamda o bölgenin ihtiyacını gidermeye yönelik bir çalışma olduğunu kaydetti.

Kurt, “Bu bölgeye benzin istasyonu yapılmasını gerçekleştirmek zorundayız. Yeşile çevirme konusunda bizi eleştirme hakkınız yok. Elbette belediyelere de gelir sağlayacağız. Kararı doğru buluyorum” dedi.

Ak Partili Murat Özcan Sultandere’de bulunan arsaya kreş yapılmak istenmesi de eleştirdi. Özcan, “Bu mantık bu arsa için uygun değildir. Sultanderede birçok yer var. Burada teknik sorun var” eleştirisinde bulundu.

Özcan’a yanıt veren Başkan Kurt, “Bu yer Emko’nun içerisinde. Dolayısıyla bu arsayı Emko bize kreş yapmak için bağışlayacak. O yüzden bu arazinin planı değiştiriliyor. Büyükşehir oraya yapacağı otoparkı zamanı gelince yapacak. Gayet doğal. Arsanın üstünü de değerlendirecek. Kreş hizmetini yapacağız. Uygun alanlara yapmaya çalışıyoruz. Osmangazi, Üniversite evleri, Kurtuluş Mahallesindeki kreşler bitti. Buraya da kreş kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

İlgili madde oy çokluğuyla meclisten geçti.

Uzun tartışmaların ardından oturum sonlandırıldı.