!DUYURU!

YEMEK MASASINDAN DワNYA ゙AMPンYONASI誰A

Giri Tarihi: 26 Mays 2019 Pazar 3001
 YEMEK MASASINDAN DワNYA ゙AMPンYONASI誰A

 


Milli sporcu Tuba Yldrm “Dünya ゙ampiyonu olmak istiyorum”


 


Eskiehir’de 15 yandaki Milli sporcu Tuba Yldrm, babasyla evlerinin yemek masasnda balad bilek gürei çalmalarn Dünya Bilek Gürei ゙ampiyonas’na tayor.


Eskiehir’in Esentepe mahallesindeki evlerinden Avrupa ゙ampiyonluu’na uzanan Tuba’nn hikayesi filmleri aratmyor. ンlk olarak arkadalaryla okulda yapt bilek güreleri sayesinde yeteneini fark eden ve hocalarnn yönlendirmesiyle bu spora balayan 15 yandaki Tuba Yldrm, imdi Milli Takm formasyla mücadelelerine çkyor. Tuba, Yunanistan’da çkt Avrupa Bilek Gürei ゙ampiyonas’nda sa kolda birincilii elde ederken babas Yusuf Yldrm ise desteini bir an olsun esirgemiyor. Baba-kz, mutfaklarnn yemek masasnda yaplan bilek gürelerinden Dünya ゙ampiyonas hayaline beraber adm atyor. ゙ampiyonlua uzanan yolda Tuba’nn tek istei Cumhurbakan Recep Tayyip Erdoan’dan bir tebrik olurken, kadndan bilek güreçisi olmaz diyenlere ise baarlara ile cevap vermeye hazrlanyor.


 


“Gücümün farkndaydm”


ンlk olarak bilek güreine balangç hikayesini anlatan Milli sporcu Tuba Yldrm, balad andan itibaren performans kat ettiini belirtti. “Gücümün farkndaydm” diyen Yldrm, “Normalde kzlarn bilek gürei yapmas pek yaygn deil. Ben zaten ortaokuldayken arkadalarmla bilek gürei yapyordum. Genelde ben yeniyordum. Daha sonra ben kendime güvenerek daha çok yapmaya baladm. Gücümün farkndaydm. Liseye geçtiimde ise birkaç arkadamla yapmtm. Onlar da yendim. Sonra da hocamn yanna gittim. Onlara bilek gürei yaptm ve arkadalarm yendiimi söyledim. Onlar da bir tane hocaya yönlendirelim seni dediler. ンlk bata ailemin izin vermeyeceini düündüm. Sonra babamla birlikte hocamn yanna gittik. Babamla konutular ve spora balamam için anlatlar. Baladm ilk andan itibaren performans kat ettim. Hocam bana güvendii için Antalya’ya Türkiye ゙ampiyonasna götürdü. Orada Türkiye 3’üncüsü oldum. Liseler aras yarmalar için de Karabük’e gittim. Karabük’te sa ve sol kol birincisi oldum” ifadelerini kulland.


 


“Tek isteim Dünya ゙ampiyonu olmak”


Baz ailelerin kadnlarn bilek gürei yapmasna kar çktn belirten Tuba, bu seslere tepki gösterdi. Cumhurbakan Recep Tayyip Erdoan’dan tebrik beklediini de ifade eden Tuba, hedefinin ise Dünya ゙ampiyonluu olduunu ifade ederek u ekilde açklamalarna son verdi:


“Milli takm formas giymek anlatlmaz bir duygu. Türk Bayran üzerinde tamak kadar güzel bir ey yok. Anlatlmaz. Cumhurbakanmz ve Belediye Bakanmzdan tebrik bekliyorum. Bilek gürei normalde erkekler tarafndan kabul görüyor ama bayanlarn da yapabilecei bir spor kesinlikle. Baz aileler kar çkyor. ‘Kzdan bilek güreçisi olmaz’ gibi laflar geliyor. Öyle demesinler. Türkiye’nin ne kadar temsil edilebildiini görüyorlar. O yüzden öyle dememeleri gerekiyor. ゙u anki hedefim Dünya ゙ampiyonas. Dünya ゙ampiyonu olmak istiyorum. ンdmanlarm ona göre ayarlyorum ve ona göre yapyorum. ゙u anda tek isteim Dünya ゙ampiyonu olmak.”


 
“Bu kadar fazlasn beklemiyordum”


Baba Yusuf Yldrm ise ilk bata kznn sadece spor olarak gidip gelmesini beklediini, Avrupa ゙ampiyonluunun arttn ifade etti. Baba Yldrm, “Böyle hiçbir ey beklemiyorduk. Sadece spor olarak gidip gelsin diye bekliyordum. Bu kadar fazlasn beklemiyordum. O daha fazlasn yapt bize. Liseler aras birincilii bekliyorduk. Bu baya boyunu ap geldi. Antalya’ya giderken dahi hiç umudum yoktu. Sralamalara girebilir diyordum. Fazlasn yapt. Kzm beni artt. Aslnda benim gönlüm yoktu. Fakat kzm istedii için olur dedim. Daha sonra baktm ki bir k var; ben de desteklemeye baladm. ンlk bata gönlü olsun diye evet dedik. Avrupa ゙ampiyonu olup gelmesi gurur verici” dedi.


 


“Ara sra beni yeniyor”


Kz Tuba ile birlikte yemek masasnda bilek gürei çalmalar yaptn belirten Yusuf Yldrm, artk kzlarndan beklentilerinin arttn ifade etti. Dünya ゙ampiyonas’ndan birincilik beklediini vurgulayan Yldrm, “Beraber bilek gürei yapyoruz. Ara sra beni yeniyor. Dün akam yemek masasnda yapalm dedik. Bir daha yapmam. Bunu herkes yapamaz. Bu saatten sonra da hiç beklentim yok diyemem. En kötü ihtimal birinci olsun isterim. Bu zamana kadar gelmi, emek etmi. Birincilik ve ikincilikler alm, Avrupa ゙ampiyonu olmu. Bunun da daha ileriye gitmesini isterim” ifadelerini kulland(.


典EK PAROLAMIZ GALンBンYET
Artk son iki maça hazrlanan Eskiehirspor’da Teknik Direktör Mustafa Özer, ...
HAKEM BURSA奪AN
Eskiehirspor’un yarnki Balkesir maçn Bursa bölgesi hakemi Cihan Aydn yö...
MAヌ ヨNCESン COVンD TESTン
Eskiehirsporlu futbolcular yine Covit -19 testinden geçti. Türkiye Futbol Federasyonu k...
YOLCULUK BUGワN
Eskiehirspor, Balkesirspor’la oynayaca karlama için bugün yola çkac...
OYNAMASI ZOR
Balkesir maç öncesinde sakatl bulunan Bedirhan Altunba’n yarnki maç...
KALE GENヌLERンN
Eskiehirspor’da son maçlarda kale gençlere kald.Ligde hiçbir iddias ol...