BORSA'DA YENİ DÖNEM

BORSA’DA  YENİ DÖNEM
Daha önceden hububat alımlarının açık artırma yöntemi ile yapılan Ticaret Borsası, kısa adı BEBKA olan Bursa, Bilecek ve Eskişehir kalkınma ajansının desteği ile yeni sisteme geçirildi. Kalkınma ajansının sağladığı maddi...

Daha önceden hububat alımlarının açık artırma yöntemi ile yapılan Ticaret Borsası, kısa adı BEBKA olan Bursa, Bilecek ve Eskişehir kalkınma ajansının desteği ile yeni sisteme geçirildi. Kalkınma ajansının sağladığı maddi destek sonucu Ticaret Borsasında 50 ayrı bilgisayar yerleştirildi.
Yeni sezona hazırlanan Eskişehir Ticaret Borsası seans salonunda yeni sistem ile alımların yapılacağını belirten yönetim kurulu başkanı Ömer Zeydan, "Çiftçilerimize ve tüccarımıza daha modern koşullarda hizmet vermeye devam edeceğiz. Türkiye genelinde sayılı illerde bu sistem kullanılıyor. Artık seans salonunda sattım, satıyorum şeklindeki anonslar tarihe karışacak. Tüccarımız hububat alımlarını ve fiyat takibi gibi konuları elektronik sistemle takip edebilecek" diye konuştu.
BEBKA'nın desteği sonucu Ticaret Borsasında hububat alımları bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek. Seans salonuna hububat fiyat, cinsi, üretim yerini belirten dev ekranlarında yerleştirildiği öğrenildi.Y eni salonda önümüzdeki hafta içerisinde tüccarlara eğitim verileceği hatırlatıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.